SZAVAZÁS: Túlszabályozott jelenleg az F1?

A hu.motorsport.com szerkesztősége ezúttal arról kérdezi meg az olvasóit, hogy szerintük túlszabályozott-e jelenlegi állapotában a Forma-1. A kérdés aktualitását a nemrégiben kiosztott büntetések adják.

Sebastian Vettel, Ferrari SF90, leads Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1 W10

Fotót készítette: Zak Mauger / Motorsport Images

Az utóbbi 3 versenyen, vagyis a monacói, a kanadai és a francia futamon is büntettek verseny közben. Monacóban többen is büntetést kaptak, a legnagyobb hatása pedig a Verstappen-Bottas incidensnek volt, amelyért a holland 5 másodperces büntetést kapott, így a 2. helyett a 4. helyen fejezte be a versenyt.

Kanadában „bomba robbant” Vettel büntetése után, ugyanis a négyszeres világbajnok német hibája utáni visszatérését veszélyesnek ítélték meg a stewardok, így 5 másodperces büntetéssel sújtották, ennek következtében pedig nem ő, hanem Hamilton nyerte meg a futamot.

És a hétvégén Franciaországban sem voltak restek a versenybírák: már a rajtot követően elkezdték vizsgálni Sergio Perez visszatérését a pályára, majd 5 másodperces büntetést kapott a mexikói. Ezenkívül a futamvégi Ricciardo-akciók sem maradtak megtorlatlanul, a Renault pilótájának manővereit kétszer 5 másodperces büntetéssel „jutalmazták”, így 6 pont helyett nullával zárt a 29 éves versenyző.

A büntetéseket sokan vitatták, ennek kapcsán pedig még a Forma-1 versenyigazgatója is elmondta, elképzelhető, hogy 2020-tól változtatnak a versenyzési szabályokon. A hu.motorsport.com szerkesztősége pedig az olvasói véleményére kíváncsi: szerintetek túlszabályozott jelenleg az F1?

Előző cikk Verstappen tarol: 19 alkalommal volt a nap legjobb versenyzője
Következő cikk Raikkönen ismét posztolt: Jégember, vagy inkább Jégmadár?