Szavazás

SZAVAZÁS: Rosberg kétszeres világbajnok lehetett volna Hamilton mellett?

A hu.motorsport.com újabban arra kíváncsi, hogy az Olvasói szerint, ha Nico Rosberg nem vonul vissza 2016 év végén, képes lett volna újra bajnok lenni Lewis Hamilton csapattársaként.

Podium: winner Nico Rosberg, Mercedes AMG F1 Team, second place Sebastian Vettel, Ferrari, third pla

Fotót készítette: Pirelli

Lewis Hamilton a pályafutása során igazán csak egyszer kapott ki a Forma-1-ben, de az igen fájdalmas volt számára, mert a bajnoki címbe került, és a csapattársa győzte le. Máskülönben már hétszeres világbajnok lenne, mint Michael Schumacher.

Hamilton azonban így sem panaszkodhat, mivel ez a hat cím is az elképesztő kategóriába sorolható, és jövőre beérheti Schumachert. Ha ez sikerül neki, akkor már ketten lesznek minden idők legeredményesebb pilótái a Forma-1-ben.

Nico Rosberg és a brit régen jó kapcsolatot ápoltak egymással, annak ellenére, hogy riválisok voltak a gokartos időkben. Az akkor azonban még egészen más volt, és a Forma-1-ben eleinte más célokért harcoltak, hiszen Hamilton azonnal egy világbajnoki címre esélyes autót kapott.

Az évek múlásával Hamilton és Rosberg között a viszony egyre rosszabbá vált. 2016-ra a kapcsolatuk minden addiginál problémásabb volt, és a Mercedes számára is nehéz volt kezelni a helyzetet. A pletykák szerint korábban Lewis még a távozását is kilátásba helyezte, de akkor Niki Lauda meggyőzte őt a maradásról.

Noha Hamilton a szezon utolsó négy versenyét is megnyerte, 5 ponttal kikapott Rosbergtől, aki ezen idő alatt végig második volt. A nyomás mindkét versenyzőn nagy volt, és a britnek igen sokba került a rossz idénykezdete, hiszen miközben Nico az első négy futamon nyert, addig Lewis először csak Monacóban tudott győzni.

Nemrég Eddie Jordan nyilatkozott úgy, hogy Rosberg 2016 után már soha nem tudta volna újra legyőzni Hamiltont, amiben vannak, akik kételkednek. A téma kapcsán egy új szavazást írtunk ki, miszerint az Olvasóink szerint, ha a német nem vonul vissza, akkor vajon képes lett volna újra legyőzni a brit csapattársát?