Száraz, forró hétvége lesz a Francia Nagydíjon: sima Mercedes-győzelem?

Tekintve a pályát, a Mercedes nagyon nagy favoritként fog megérkezni a Francia Nagydíj helyszínére, ahol lehetséges, hogy olyan dominanciát fognak mutatni, mint nemrég Barcelonában. Nem túl jó előjelek.

Paul Ricard track walk

Fotót készítette: Mark Sutton / Motorsport Images

A Forma-1 2019-es szezonjának 8. versenyhétvégéje következik, aminek Franciaország, közelebbről Le Castellet, Paul Ricard ad otthont. Sok rajongó szerette volna, ha a Francia Nagydíjat újra Magny-Cours rendezi, de valójában csak Paul Ricard volt versenyben a visszatérésért. Ez azonban semmit nem von le abból, hogy egy fontos európai nagydíj tért vissza, amire igencsak szükség volt.

2009 és 2017 között nem is rendeztek F1-es versenyt az országban, ami egy igen nagy szünetet jelentett. A francia rajongók tavaly óta örülhetnek ismét annak, hogy újra van saját nagydíjuk. A 2018-as versenyt Lewis Hamilton húzta be a Mercedesszel Max Verstappen (Red Bull) és Kimi Räikkönen (Ferrari) előtt. A holland 7, míg a finn már majdnem 26 másodpercre követte a győztest a célvonalon. A legjobb ötben még Daniel Ricciardo (Red Bull) és Sebastian Vettel(Ferrari) voltak ott.

A Mercedes idén még nagyobb erőt mutat, és ha kis szerencsével is, de eddig az összes futamot meg tudták nyerni a szezonban. Kanadában Vettel nyert, de a győzelmét azonnal elvették tőle az 5 másodperces időbüntetése miatt, amit még Jean Todt, az FIA elnöke sem akart részletesen kommentálni, elsősorban etikai okok miatt. A vélemények azonban nem megosztóak, mert túlnyomórészt az emberek nem értenek egyet Vettel büntetésével.

Ezen a hétvégén a Mercedes abszolút favoritként gurulhat pályára, még akkor is, ha az új motorja nem veszi fel a versenyt az egyenesekben a Ferrari használtabb egységével. A W10 totális dominanciát mutatott Barcelonában, és Paul Ricard sok szempontból hasonlít a katalán ringre, ahol a rengeteg kanyar óriási előnyt generálhat a címvédő neve mellett.

Fotó készítője: Mark Sutton / Sutton Images

A Ferrari és a Red Bull Racing számára az egyetlen jó hírt a várható meleg aszfalthőmérséklet jelentheti, így talán nem lesz annyi gondjuk a gumikezeléssel, bár ez futamról futamra erősen változik. Az olaszok már elmondták, úton van a megoldás, míg az osztrákok ezen a hétvégén egy továbbfejlesztett motort fognak kapni a Hondától, ami érdekessé teheti a játékot.

Az előrejelzések szerint pénteken, szombaton és vasárnap is 27°C körül alakul a levegő hőmérséklete, bár itt-ott a felhő befolyásolhatja az aszfalt forróságát, amivel azonban valószínűleg nem lesz gond. Franciaországban ezen a területen ebben az időszakban igencsak meleg szokott lenni. A csapadékra pedig kvázi minimális esély sincs, így ez egy újabb száraz hétvégének ígérkezik.

Az senki számára nem jelenthet meglepetést, hogy a fogadóirodák a Mercedesre voksolnak, és nem sokan adnak komolyabb esélyt arra, hogy a Ferrari saját erőből győzhet. Igazi meglepetés lenne, ha az olaszok idén először egy olyan pályán nyernének, ahol a Mercedes az abszolút favorit. Erre azonban már óriási szükségük lenne, mert a hátrányuk kezd drasztikussá válni.

Előző cikk Közel 200 előzés volt eddig az F1-ben: statisztikák, futamról futamra