Számokban a fantasztikus Német Nagydíj

Teljesen egyértelműen az év versenyét láthattuk vasárnap, amely rendkívül kiszámíthatatlan és drámai volt. A hockenheimi futamról néhány beszédes statisztikát gyűjtöttünk össze.

Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1 W10 leads Valtteri Bottas, Mercedes AMG W10 and Max Verstappen, Red Bull Racing RB15 at the start of the race

Andy Hone / Motorsport Images

Az eső rendesen megkavarta a Német Nagydíj alakulását, amelynek végén Max Verstappen, Sebastian Vettel és Daniil Kvjat állhatott fel a dobogóra – Vettel ráadásul a 20. helyről rajtolva, Kvjat pedig a Toro Rosso színeiben versenyezve. Az alábbiakban beszédes statisztikákat gyűjtöttünk össze a német futamról.

Összesen 78 bokszkiállás történt a futamon, amely közel kétszer annyi, mint amennyi a 2018-as Német Nagydíjon történt – akkor ez a szám 40 volt. Gumikból pedig 97 szett került felhasználásra. A leghosszabb kiállás Hamilton nevéhez fűződik – 50,3 másodperccel. Kevin Magnussen és Lewis Hamilton 6-6 alkalommal jött be a bokszba.

Előzések kapcsán „visszaesésről” lehet beszélni, hiszen tavaly 50, idén 49 előzés történt a versenyen. 2018-ban 4 pilóta állt az élen, idén csak 2: Verstappen és Hamilton. Stroll ugyan kis időn keresztül vezetett, de nem szelte át elsőként a célvonalat egyik körben sem.

Négyszer jött be a safety car a pályára, illetve kétszer jött VSC-s fázis. Büntetésből összesen 60 másodpercet osztottak ki a stewardok verseny közben, illetve még 60 másodpercet a verseny után (a két Alfa Romeónak).

Összesen 13-an érek célba a versenyen, a két Alfa Romeo büntetésével pedig a Williams megszerezte idei első pontját: Robert Kubica 10. lett, a lengyel pedig ezzel egy rekordot is megszerzett: több mint 8 év telt el két F1-es pontszerzése között.

38 éves lett Fernando Alonso, aki két világbajnoki címet is szerzett a Forma-1-ben, de sokak szerint sokkal többre volt hivatott. Videón a spanyol versenyző motorsportos pályafutása, és kitekintése az egyéb más szériákba.