Stroll nehezen emészti meg a kihagyott ziccerekkel teli 2020-as szezont

Papíron Lance Stroll karrierjének legjobb szezonját teljesítette a Forma-1-ben 2020-ban, de a kanadai pilóta messze nem lehet elégedett, ha figyelembe vesszük, milyen lehetőségei voltak.

Car of Lance Stroll, Racing Point RP20 being recovered by marshals

Fotót készítette: Charles Coates / Motorsport Images

Lance Stroll kétszer is felálhatott a dobogóra 2020-ban a Racing Point színeiben, az egyéni pontversenyben pedig a 11. helyet szerezte meg 75 ponttal, de így is messze volt csapattársától, a 4. helyen végző Sergio Pereztől.

„Nem volt ez a legtisztább év számomra” – idézi Strollt a Motorsport.com német kiadása. „Jó pár lehetőségem volt 2020-ban, amit elvétettünk. Kicsit frusztráló, de ez is a sport része, vannak jó, és kevésbé jó időszakait. Volt persze pár kiemelkedő eredmény, a pole Törökországban, és a két dobogó.”

„Ennek ellenére úgy gondolom, sokkal több lehetőségünk lett volna a dobogós helyezésekre” – mondta Stroll, akinél többször csak Kevin Magnussen esett ki idén a versenyekről. Stroll alatt már az első versenyen, az Osztrák Nagydíjon megadta magát a Mercedes erőforrás, majd jött a Hungaroringen egy remek időmérő, és egy harmadik rajthely.

„Magyarországon jó esélyem volt a dobogóra, de az eső mindent a feje tetejére állított” – mondta a kanadai pilóta, aki így is a nagyon tisztességes negyedik helyen zárta a versenyt.

Az első dobogós hely pár héttel később, Monzában jött, de a kaotikus Olasz Nagydíjat papíron neki kellett volna megnyernie: a piros zászlós újraindítást követően csak az elrontott rajtja miatt esett vissza Pierre Gasly és Carlos Sainz mögé.

Egy héttel később Mugellóban szintén „egyértelműen” esélye lett volna egy dobogós helyezésre.

„A negyedik helyen voltam, és folyamatosan közelítettem a harmadik felé, sokkal jobb tempóm volt” – mondta Stroll, akinek a versenyét egy defekt pecsételte meg a pálya leggyorsabb kanyarjában.

Mugellót még három szerencsétlen verseny követte: Szocsiban Charles Leclerc pattintotta falba a rajtot követően, a Nürburgringen el sem tudott indulni a koronavírus miatt, majd Portimaóban Lando Norrisszal ütközött.

Törökországban az esőben ihletett formában versenyzett, és megszerezte karrierjének első Forma-1-es pole-pozícióját, és sokáig úgy tűnt, sima rajt-cél győzelmet szerez:

„30 körön át vezettük a versenyt, végül azonban csak a kilencedikek lettünk egy sérült autóval…”

A szahír versenyen még ismét felálhatott a dobogóra, de elmondása szerint azt a versenyt is meg kellett volna nyernie: a kerékcseréket követően a 4-es kanyarban hibázott, ezután tudott mellette elmenni Perez és Ocon is.

Stroll sokak szerint a teljesítményével 2020-ban már bizonyította, hogy nem csak az apja, de a tehetsége miatt is megérdemli a helyet a Forma-1-ben, a még mindig csak 22 éves pilóta 2021-ben pedig megkapja csapattársának a szintén rossz szezont záró Sebastian Vettelt, akinek a legyőzése úgymond kötelező feladat lenne számára.

Vettel eközben a bizalom fontosságáról beszélt.