Schumacher lesz a Marussia megmentője?

A Marussia F1 Team Michael Schumachernek köszönheti azt, hogy Heikki Kovalainen csak a 13. helyen végzett Abu Dhabiban, és ezzel nem szerezte vissza a 10. helyet a konstruktőri bajnokságban.  „Michael megmentett minket”- mondta Timo Glock a verseny leintése után.

Fotó: Marussia F1 Team

Miközben a konstruktőri cím gyakorlatilag eldőlt a Red Bull javára, a 10. pozícióért ádáz küzdelem folyik a Caterham és a Marussia között. Glock még Szingapúrban szerzett egy 12. helyet, ezzel behozta a csapatot a 10 pozícióba: ez az utolsó olyan hely, melyért fizet az FIA. Kereken 20 millió dollár forog kockán, de a szervezet a szállítással járó költségeket is megtéríti, ami újabb 2.5 millió. Érthető, hogy a kicsik között élet-halál harc zajlik.

Ha a Caterham egyik versenyzője bejön a 12. helyre valamelyik futamon, akkor az övéké a 10. pozíció, mivel átlagban jobb eredményeket értek el. Kovalainen tudja, hogy ez szinte lehetetlen lesz normális körülmények között:

„Ehhez esőre vagy egy őrölt futamra van szükségünk”- mondta a finn. Ez Abu Dhabiban adott volt, mivel hét versenyző esett ki, és Pérez is stop-and-go büntetést kapott. Kova két alkalommal is a 12. helyen autózott vasárnap, habár a KERS-e ismét becsődölt.

Glock a finn mögött haladt, és tudta, hogy esélye sincs megfogni a CT-01-et: „Az első körben összeértem a csapattársammal. A szélárnyékban elkaptam Charles-t, már előtte voltam, de nem akarta feladni. Az első szárny jobb oldali véglapja tönkrement. Az első szakaszban ez az aerodinamika rovására ment. Az autó ennek következtében alulkormányzott volt. Ennélfogva elég nehéz volt magam mögött tartani Petrovot. A kiállásnál laposabbra állították a lapokat, és ez segített.”

Majd jött a 42. kör, és a biztonsági autós szakasz vége, amikor Kovalainen a 12. helyen volt: „Láttam, hogy Heikki a 12. Azt gondoltam, hogy ez most tényleg nagyon szoros lesz így”- idézte Glockot az Auto Motor und Sport.

Pérez a következő körben elment a Caterham mellett, de a mexikóira várt egy büntetés, ezzel a finn visszakapta a 12. helyet. A Marussiának segítségre volt szüksége:

„Azonnal elengedtem magam mellett Schumachert, és reméltem, hogy semlegesíti a Caterhamet. Amint Heikki előtt volt, fellélegezhettünk. Michael megmentett minket”- árulta el a Marussia német versenyzője. John Booth, a csapatfőnök hozzátette: „Mi már lerágtuk a körmünket a pitwallon.”