Schumacher volt Alonso példaképe, amikor megérkezett az F1-be

Fernando Alonso nagyon élvezte, amikor még Michael Schumacher ellen versenyezhetett a királykategóriában, a spanyol szép emlékeket őriz a párharcaikról.

Michael Schumacher, Mercedes GP

Fotót készítette: Sutton Images

Jenson Button, McLaren, Fernando Alonso, Ferrari, Michael Schumacher, Mercedes GP, Sebastian Vettel, Red Bull Racing and Lewis Hamilton, McLaren sign prints for charity
Podium: race winner Felipe Massa, Ferrari, second place Fernando Alonso, Renault, third placeMichael Schumacher, Ferrari, Rob Smedley, Ferrari
Fernando Alonso, Renault R26 leads Giancarlo Fisichella, Renault R26 and Michael Schumacher, Ferrari
The Renault R24 of Fernando Alonso is recovered by marshalls after crashing out of the tunnel as Michael Schumacher, Ferrari F2004 follows the safety car ahead of Juan Pablo Montoya, Williams BMW FW26
Fernando Alonso, McLaren, on the grid
Fernando Alonso, McLaren, with players from the Montreal Canadiens NHL Ice Hokey Team

Michael Schumacher akkoriban még dominált a Forma-1-ben, majd megérkezett a fiatal, tehetséges Fernando Alonso, aki 2001-ben debütált a sorozatban, majd 2005-ben már olyannyira megvetette a lábát a sportban, hogy végül a Renault-val ő vetett véget Schumacher bajnoki sorozatának.

"Amikor megérkeztem a Forma-1-be, Michael volt a példaképem." - mondta a McLaren versenyzője a Sky Sports F1 előtt - "Majd a saját utadat járod, amikor kerék-a-kerék elleni csatát vívsz ellene."

A ma már kétszeres spanyol világbajnok két párharcot emelt ki a hétszeres legenda ellen: "Imola és Magny-Cours is nagyon különleges csaták voltak."

"A két bajnoki címemet is Michael utolsó két évében, a Ferrari ellen szereztem meg. Nagyon különlegesek voltak, és egy hozzáadott értéket is képviselnek - Michael miatt."

Az egyik legemlékezetesebb verseny pedig a 2005-ös Japán Nagydíj, amikor is az időmérőn esni kezdett, és a favoritoknak a mezőny végéről kellett rajtolni. Az első rajtkockából Michael öccse, Ralf Schumacher indult, akinek ez volt pályafutása utolsó pole-ja. Az 53 körös verseny 34. körében Alonso vakmerően megelőzte Schumachert a gyors suzukai 130R-ben.

A végén a spanyol harmadik lett, míg Schumachert a hetedik helyen intették le. "Az volt az az előzési manőver, amivel valószínűleg a legelégedettebb vagyok. Abban a pillanatban egyértelművé vált, hogy az egy kivételes kanyar egy kivételes ellenféllel szemben. Ennek a manővernek mindig is fontos szerepe lesz a pályafutásomban."

A versenyt egyébként Kimi Räikkönen nyerte meg a 17. rajthelyről - a finn számára is biztos, hogy egy maradandó élmény marad, amikor is az utolsó körben, az egyes kanyarban előzte meg Giancarlo Fisichellát a győzelemért.