Schumacher parádés, de szabálytalan manővere Alonso ellen a Monacói Nagydíjon

Michael Schumacher 2010-ben visszatért és Monacóban is villantott, de az FIA végül elvette tőle a dicsőséget. Az a bizonyos eset 8 évvel ezelőtt...

Michael Schumacher, Mercedes GP MGP W01

Sutton Images

2010 volt Schumacher visszatérésnek éve. A hétszeres világbajnok rekorder a Mercedes színeiben tért vissza. Ahogy az várható volt, a sport megőrült, még akkor is, ha Michael egy nem túl versenyképes autó volánja mögé pattant be, valamint már túl volt karrierje csúcsán.

A rekordert azonban nem izgatták különösebben a kritikák, és időről időre képes volt villanni. Így volt ez a Monacói Nagydíjon is, melynek időmérő edzését a 7. helyen fejezte be, közvetlen a csapattársa, Nico Rosberg mögött. Kettejük között minimális volt a különbség, Rosberg csak egy hajszállal ment jobb időt.

A 78 körös futam vasárnap Mark Webber győzelmével ért véget Sebastian Vettel, valamint Robert Kubica előtt. A legjobb ötben zárt még Felipe Massa, valamint Lewis Hamilton.

A leintéskor Schumacher 6. volt egy igen okos előzés végén, amivel Fernando Alonsót utasította maga mögé.

Az FIA azonban szabálytalannak minősítette a Ferrari elleni manővert, és a 20 másodperces időbüntetéssel Michael 12. lett. A szabályzat szerint, ha egy verseny úgy ér véget, hogy a biztonsági autó a mezőny előtt van, és az az utolsó kör végén visszatér a bokszutcába, akkor a versenyzőknek előzés nélkül kell áthaladniuk célvonalon.

A Liberty Media egy remek összefoglaló videót készített erről a bizonyos hétvégéről, benne Schumacher ravasz próbálkozásával Alonso ellen.

Michael nem mellesleg a pályafutása során 5 alkalommal nyerte meg a Monacói Nagydíjat, akárcsak Graham Hill. Náluk többször csak Ayrton Senna nyert Monte Carlóban, összesen hatszor.