Sainz és Hülkenberg ádáz csatája egymás ellen Interlagosból: videó

Carlos Sainz Jr. talán úgy volt vele, hamarosan úgyis elhagyja a Renault istállóját, így pláne nem kíméli a csapattársát.

Carlos Sainz Jr., Renault Sport F1 Team R.S. 18, leads Nico Hulkenberg, Renault Sport F1 Team R.S. 18

Glenn Dunbar / Motorsport Images

Egy futam maradt hátra a szezonból, de a Renault még mindig nem biztosította be a konstruktőri negyedik helyét, közvetlen a Red Bull, a Ferrari és a Mercedes mögött. Az első három sorrendje már eldőlt, és Brazíliában a németek újra felértek a csúcsra, sorozatban ötödik alkalommal.

A francia gyártó, mely idén egy nagyon felemás szezont fut, 114 egységet birtokol, míg a mögötte lévő Haas istállónak 90 pontja van. Ahogy az várható volt Interlagosban, mindkét Haas pontot gyűjtött, addig a franciák nulláztak. Ezen a hétvégén messze nem volt meg a teljesítményük.

Hülkenberg még a futamot sem tudta bejezni, Sainz pedig a 12. helyen ért célba a toro rossós Hartley mögött. A német és a spanyol azonban látványos csatát vívott egymással, és a McLarenhez tartó Carlos nagyon keményre vette a figurát, amiről alább egy videós felvételt is megnézhettek.

Sainz az egyéni kiírásban nem áll túl fényesen, és csak a 12. 45 ponttal. Hülkenberg a 7. 69 egységgel, így jelenleg ő a legeredményesebb a középmezőnyből.

„Jó volt a rajt, sikerült megelőznünk 2 autót, és a sérült Saubert. Nico egy olyan versenyző, akivel mindig „összefutok” a versenyen, valószínűleg azért, mert általában közel rajtolunk egymáshoz. De tiszteljük egymást, és mindig hagyunk helyet a másiknak. Amikor ő ment külső ívre, én hagytam neki helyet, amikor én voltam kívül, ő hagyott nekem helyet. Csapattársak vagyunk, tiszteljük egymást, a csatánk pedig szórakoztató volt.”

A Brazil Nagydíj egyik leglátványosabb csatája, rögtön házon belül

Előző cikk Räikkönen szerezte meg a Ferrari 750. dobogóját a Forma-1-ben: egy elképesztő szám
Következő cikk Mercedes: Hamilton nem volt boldog az ötödik címe megszerzése után