Sainz egy őrült veterán versenygépet vezethetett: videó

Carlos Sainz Jr., a McLaren spanyol versenyzője a márka első emberének köszönhetően egy igen komoly versenygépet vihetett pályára a Szingapúri Nagydíj előtt. A tapasztalt pilóta nagyon boldog volt a volán mögött.

Carlos Sainz Jr., McLaren

Sam Bloxham / Motorsport Images

Zak Brown igen komoly autógyűjtő, több F1-es autó is van a tulajdonában, akárcsak más formulaautók, mint például az alábbi videóban látható 1974-es szörnyeteg a Formula 5000 sorozatból, ahol ilyen csodálatos alkotásokkal találkozhatunk. Carlos Sainz Jr. nemrég lehetőséget kapott arra, hogy egy ilyen autóval guruljon pályára.

A videóban látható autó egy V8-as Chevrolet motorral hajtott Lola T332, amivel Mario Andretti három alkalommal is nyert: Watkins Glen, Road America, Riverside International Raceway. A bajnokságban többek között James Hunt is rajthoz állt, szintén ezzel a Lola T332-essel, ami a Lola Cars és Eric Broadley tervezése volt.

Az autó súlya mindössze 665 kilogramm, amit a már fentebb említett 5 literes V8-as motorcsomag kelt életre, kiegészítve egy 5-sebességes manuális váltóval. A gép még 1973-ban debütált és rengeteg futamon állt rajthoz, amik közül a legtöbb igencsak látványos volt, így Sainz mondhatni egy igazi legendát vezethetett, még akkor is, ha az „csak” a Formula 5000 kategóriában képviseltette magát.

Előző cikk „Zandvoort készen fog állni 2020-ra!”
Következő cikk Az F1-es versenyzők simán bírnák a 25 futamot is, de a többiek?