Forma-1 Kanadai Nagydíj

Russell: Kanadában is meglehet a Mercedesnek a kettős-dobogó

George Russell szerint jó eséllyel versenyezhetnek a 2023-as Forma-1-es Kanadai Nagydíjon csapattársával, Lewis Hamiltonnal azért, hogy a spanyol futam ismét mindketten a dobogóra állhassanak.

Sergio Perez, Red Bull Racing RB19, George Russell, Mercedes F1 W14

George Russell és Lewis Hamilton a 4.-5. helyre kvalifikálta magát a 2023-as Kanadai Nagydíj esős időmérőjén, majd mindketten előléptek a második sorba Nico Hülkenberg büntetése miatt.

Ennél jobb eredményt nehezen érhetett volna el a Mercedes, akik kaptak egy ingyen szabadulhatsz a börtöből kártyát is azzal, hogy a Q3-ba a rosszabb stratégián, az intermediate gumikon jutottak, miután a slickeket már sem Charles Leclerc, sem Sergio Perez nem tudta működésre bírni.

A Mercedes az idei legerősebb versenyét teljesítette két héttel ezelőtt a Spanyol Nagydíjon, amikor az idei első nagyobb fejlesztési csomagját először tudta rendesen kiaknázni a csapat, George Russell szerint pedig Kanadában is hasonló eredményre lehetnek képesek.

„Az 5. (azóta már 4.) hely kezdésnek egyáltalán nem rossz, és szerintem minden adott ahhoz, hogy ismét egy kettős-dobogóért harcoljunk” – nyilatkozta Russell a Motorsport.com kérdésére.

„A versenytempónk nagyon erős volt a második szabadedzésen, a Ferrari is meglepően gyors volt, de persze nem tudjuk, hogy mennyire volt megtankolva az autójuk. A versenyszimulációink alapján azonban csak egy kicsivel vagy Max (Verstappen) mögött, és gyorsabbak voltunk Alonsónál és Pereznél is. Ez jó előjel a versenyre.”

Lewis Hamilton hozzátette, hogy „nem maradtak” kérdőjelek a tempójukkal kapcsolatban a meghosszabbított pénteki második szabadedzés után. A hétszeres világbajnok azt tűzte ki a Mercedes céljának, hogy „legalább az egyik” toppilótára, Alonsóra vagy Verstappenre nyomást tudjanak helyezni a versenyen.

A vasárnapi verseny előtt módosítottak a pályán a pilóták panaszai után.

Előző cikk Célt értek a panaszok: változás a kanadai F1-es pályán a futam előtt
Következő cikk Piastri 2019 után tört újra autót: Néha túl óvatos vagyok...