Russell: de Vriesnek nehezebb dolga volt Monzában, mint nekem Szahírban 2020-ban

A Mercedes pilótája két évvel ezelőtt a koronavírusos Lewis Hamilton helyére ugrott be jelenlegi csapatához, de mint mondja, Nyck de Vriesnek ezúttal sokkal nehezebb dolga volt a Williamsnél, mint annak idején neki az Ezüst Nyilaknál.

Nyck de Vries, Williams FW44, climbs into his car

Fotót készítette: Andy Hone / Motorsport Images

Nyck de Vries az Olasz Nagydíj harmadik szabadedzése előtt tudta meg, hogy be kell ugrania a vakbélgyulladással küzdő Alex Albon helyére a Williamsnél, de a holland pilóta remek teljesítményt nyújtott az időmérő edzésen és a futamon is.

A kvalifikáción sikerült bejutnia a Q2-be, a büntetések miatt pedig a nyolcadik rajtkockából indulhatott a versenyen, ahol végül a kilencedik helyet szerezte meg és így két ponttal gazdagította a grove-i alakulatot.

De Vries szerepvállalása után sokan párhuzamot vontak azzal, amikor George Russell 2020-ban a Williamsből a Mercedeshez ugrott be a koronavírussal küzdő Lewis Hamilton helyett. A brit akkor a második helyre kvalifikálta magát, és sokáig a futamgyőzelemre is esélyes volt, amíg egy defekt szerte nem foszlatta álmait.

Ezzel együtt Russel úgy érzi, de Vries számára nagyobb kihívás volt az utolsó pillanatban beülni a Williamsbe, hiszen korábban nem rendelkezett Forma-1-es tapasztalattal, ráadásul kevesebb mint 24 órával azután ülhetett be a grove-i istálló autójába, hogy az FP1-en még az Aston Martint vezette.

„Őszintén szólva azt hiszem, neki nehezebb dolga volt most, mint akkor nekem, hiszen én már akkor is főállású versenyző voltam. Pénteken még az Aston Martinnal körözött, aztán hirtelen a Williamsben találta magát, más autó, más üléspozíció“ - magyarázta Russell.

„Emlékszem, amikor annak idején a Mercedesszel és a Force Indiával is teszteltem, és a Forma-2-ben versenyeztem, jó néhány körbe telt, mire megszoktam, hogy a különböző autók különböző módon reagálnak. Elképesztően látványos debütálás a Williamsszel pontot szerezni“ - ismerte el a brit.

Nyck de Vries teljesítményével könnyen lehet, hogy főállású pozíciót harcolt ki magának a száguldó cirkuszban a következő évre, azt azonban egyelőre nem lehet tudni, melyik csapat adhat neki lehetőséget.

A Williams csapatfőnöke, Jost Capito elmondta, képben van náluk a holland szerződtetése, de a szintén pilótát kereső Alpine-nál is felvetődött a leigazolása, jövő héten pedig tesztel is a francia alakulattal a Hungaroringen.

Russell és de Vries a junior kategóriákban többször is versenyzett egymás ellen, és a brit szerint versenytársa megérdemelne egy ülést a forma-1-ben. „Ez a sport ilyen, húsz versenyző kap lehetőséget, de az biztos, hogy most újra bizonyított“ - fogalmazott Russell.

„Kétségtelenül megérdemel egy helyet a Forma-1-ben" - mondta Russell. „Ilyen ez a sport. Van 20 versenyző, és nem mindenki kap lehetőséget. De az biztos, hogy most mindent bebizonyított, amit kellett.“