Rosberg nyerte az évadnyitót Melbourne-ben Ricciardo és Magnussen előtt! Hullottak a világbajnokok

Rosberg nyerte az évadnyitót Melbourne-ben Ricciardo és Magnussen előtt! Hullottak a világbajnokok

Nico Rosberg nyerte az évadnyitó Ausztrál Nagydíjat a Mercedesszel, miközben Lewis Hamilton és Sebastian Vettel is azonnal kihullott a világbajnokok közül. A Red Bulltól azonban Daniel Ricciardo felállhatott a dobogóra, sőt, az újonc Kevin...

A Ferrariban egyszerűen nem volt elég erő, de Fernando Alonso azonnal csatát nyert házon belül a sokat hibázó és a fékekkel is szenvedő Kimi Räikkönennel szemben. Felipe Massa is szenvedett, de csak rövid ideig, hiszen Kamui Kobayashi azonnal szétzúzta a Caterham autójával a Williams-et. A brazil 1 versenyes eltiltást követelt a japánnak. A finn csapattársának pedig egy egyéni hibának köszönhetően kellett lemondania a dobogóról, de ezt leszámítva fantasztikus versenyt futott és sikerült felzárkóznia.

A Lotus egészen sokáig bírta, de végül Romain Grosjean és Pastor Maldonado sem tudott célba érni.

Pálya

Melbourne

Verseny dátuma: 2014. március 16.

Pálya neve: Albert Park

Első nagydíj: 1996

Körök száma: 58

Pálya hossza: 5.303 km

Versenytáv: 307.574 km

Körrekord: 1:24.125 - Michael Schumacher (2004)

Legutóbbi nagydíj az Albert Parkban - 2013

Első szabadedzés: Sebastian Vettel, Red Bull Racing: 1:27.211 (16 kör)

Második szabadedzés: Sebastian Vettel, Red Bull Racing: 1:25.908 (33 kör)

Harmadik szabadedzés: Romain Grosjean, Lotus: 1:26.929 (14 kör)

Időmérő: Sebastian Vettel, Red Bull Racing: 1:27.407 (27 kör)

Verseny: Kimi Räikkönen, Lotus: 1:30:03.225 / Rajthely: 7.

Időrend (magyar idő szerint)

Péntek

Első szabadedzés: 02:30 - 04:00

Második szabadedzés: 06:30 - 08:00

Szombat

Harmadik szabadedzés: 04:00 - 05:00

Időmérő: 07:00

Vasárnap

Verseny: 07:00

Gumik

2014: Lágy, közepes

2013: Szuper-lágy, közepes

Végeredmény

1Nico RosbergMercedes58Győztes325 pont
2Daniel RicciardoRed Bull Racing-Renault58+24.5218
3Kevin MagnussenMcLaren-Mercedes58+26.7415
4Jenson ButtonMcLaren-Mercedes58+30.01012
5Fernando AlonsoFerrari58+35.2510
6Valtteri BottasWilliams-Mercedes58+47.6158
7Nico HulkenbergForce India-Mercedes58+50.776
8Kimi RäikkönenFerrari58+57.6114
9Jean-Eric VergneSTR-Renault58+60.462
10Daniil KvyatSTR-Renault58+63.581
11Sergio PerezForce India-Mercedes58+85.916
12Adrian SutilSauber-Ferrari57+1 kör13
13Esteban GutierrezSauber-Ferrari+120
14Max ChiltonMarussia-Ferrari+217
KiesettJules BianchiMarussia-Ferrari+818
KiesettRomain GrosjeanLotus-Renault+1422
KiesettPastor MaldonadoLotus-Renault+2821
KiesettMarcus EricssonCaterham-Renault+3019
KiesettSebastian VettelRed Bull Racing-Renault+5412
KiesettLewis HamiltonMercedes+551
KiesettFelipe MassaWilliams-Mercedes9
KiesettKamui KobayashiCaterham-Renault14

HelyezésVersenyzőPontok
1Nico Rosberg25
2Daniel Ricciardo18
3Kevin Magnussen15
4Jenson Button12
5Fernando Alonso10
6Valtteri Bottas8
7Nico Hulkenberg6
8Kimi Raikkonen4
9Jean-Eric Vergne2
10Daniil Kvyat1
11Lewis Hamilton0
12Sergio Perez0
13Adrian Sutil0
14Felipe Massa0
15Marcus Ericsson0
16Jules Bianchi0
17Sebastian Vettel0
18Max Chilton0
19Romain Grosjean0
20Pastor Maldonado0
21Esteban Gutierrez0
22Kamui Kobayashi0

HelyCsapatPontok
1McLaren27
2Mercedes25
3Red Bull18
4Ferrari14
5Williams8
6Force India6
7Toro Rosso3
8Sauber0
9Marussia0
10Lotus0
11Caterham0

A FUTAM TELJES ÉLŐ KÖZVETÍTÉSE

[live_event id="144"]

Légy részese valami nagy dolognak

Hozzászólás írása
Hozzászólás mutatása
Bővebben erről a cikkről
Sorozat Forma-1
Versenyzők Daniel Ricciardo , Fernando Alonso , Kimi Raikkonen , Lewis Hamilton , Nico Rosberg , Sebastian Vettel
Cikk típusa BRÉKING