Rosberg nyerte a második edzést Barcelonában Raikkönen és Hamilton előtt: Vettel 4., Sainz varázsolt

A Mercedes német versenyzője a vártnál sokkal kisebb különbséggel végzett az élen a Ferrari finn világbajnok pilótája előtt, aki pedig a brit címvédőt előzte meg.

Az első tréninghez hasonlóan száraz és napos idő várta a mezőnyt a 90 perces második szabadedzésen a katalán aszfaltcsíkon. A levegő hőmérséklete 22°C volt, míg az aszfalt 39°C-os volt.

10 perc sem telt el, amikor életbe lépett a virtuális biztonsági autós fázis Jolyon Palmer defektje miatt. A Renault a célegyenes végén kapott egy bal hátsó defektet. Érdekesség, hogy délelőtt Esteban Ocon küszködött egy jobb hátsó lassú defekttel és csak 6 kört tett meg a pályán a francia szuper-tehetség. A mostani azonban sokkal durvább volt. Szerencsére a brit újonc nem csapódott be, de a sok törmelék és az autó miatt miatt a piros zászló is előkerült. A pályabírók relatíve gyors munkát végeztek, így 12 perc állást követően folytatódhatott is az edzés.

Kicsivel több, mint 1 óra volt vissza, amikor Jenson Button autójában leállt a motor, de szerencséjére mindez a bokszban történt, és még be tudták tolni a McLaren szerelői. Később azonban folytatni tudta a munkát 2009 bajnoka.

Rosberg 45 perccel a leintés előtt hajtott ki először a lágy gumikon, és a vártnak megfelelően át is vette a vezetést: 1:23.922. Legjobb második és harmadik szektor. A Mercedes német versenyzője az első szektorban lassabb volt, mint Kimi Räikkönen a Ferrarival, majd a másodikban és a harmadikban az abszolút legjobb időt futotta meg és át is vette a vezetést. A különbség ekkor azonban csak 2 tizedmásodperc volt.

Miközben Fernando Alonso egy egészen gyors kört rakott össze a 6. helyen a McLarennel, a Ferrari finn világbajnokának be kellett hajtania a bokszba az üzemanyag-rendszerrel kapcsolatos probléma miatt. A gond nem volt túl komoly, mert egy rövidebb szünet után már újra a pályán volt a 2007-es győztes.

Hamilton az első gyors körét nem tudta igazán jól összerakni a lágy abroncsokon, már csak a forgalom miatt sem, így csak a harmadik helyre vetődött be a Ferrari és a csapattársa mögé.

Az edzést végül Rosberg nyerte meg, de a vártnál kisebb különbséggel a Ferrari előtt. A finn „Jégember” remek kört rakott össze a második helyen, amivel Hamilton már nem tudott mit kezdeni a másik Mercedesszel. Vettel meglepően sokat kapott a negyedik helyen, de akárcsak Hamilton esetében, a német köre sem volt tiszta.

A nap egyik meglepetését a Toro Rosso tempója jelentette. Carlos Sainz Jr. az 5. leggyorsabb volt, amivel többek között a Red Bullt is megelőzte, miközben az orosz csapattársa, Daniil Kvyat csak a 15. helyen zárt. A spanyol mögött közvetlen Daniel Ricciardo végzett a Red Bullal, majd jött a McLaren kétszeres világbajnok versenyzője az erősebbnek mondható 7. pozícióban.

A legjobb 10-ben végzett Max Verstappen is a másik Red Bullal, aki 2 tizedmásodpercen belül tudott lenni a csapattársához képest. Sergio Pérez a 9., Nicolas Hülkenberg a 10. legjobb időt futotta meg az új Force Indiával. A két versenyzőt egy hajszál választotta el. A Williamsek szokásukhoz híven nem erőltették meg magukat a pénteki napon, de az furcsa, hogy egyelőre ekkora a különbség a McLaren két pilótája között.

A Haas továbbra sem találja a helyes utat az első két versenyt követően. Ma Romain Grosjean többször is arra panaszkodott, hogy vezethetetlen az autója, így könnyen lehet, hogy egy újabb nehéz hétvége vár az amerikai újoncra.

A GP-LIVE.HU HIVATALOS YOUTUBE CSATORNÁJÁRA EZEN A LINKEN TUDSZ FELIRATKOZNI: F1-ES ADÁSOK, EXTRA TARTALMAK...

Versenytáv: 307.104 km

Körrekord: Kimi Räikkönen- 1:21.670 (2008) (Ferrari)

2014: Kemény, közepes

Előző cikk Az FIA elmagyarázta, hogy valósítaná meg a 0.3 másodperc különbséget a motorok között!
Következő cikk Az FIA lép guminyomás-ügyben - 4 különböző szenzort kell bekalibrálniuk!