Rosberg nyerte a látványos Bahreini Nagydíjat Raikkönen és Hamilton előtt: Vettel KO, Haas varázslat

Nico Rosberg megszerezte pályafutása 16. győzelmét és 43. dobogós helyezését a Forma-1-ben, miközben duplázással kezdte az évet a Mercedesszel, és Ausztrália után Bahreinben is nyerni tudott.

A GP-LIVE.HU HIVATALOS YOUTUBE CSATORNÁJÁRA EZEN A LINKEN TUDSZ FELIRATKOZNI: F1-ES ADÁSOK, EXTRA TARTALMAK...

Nico Rosberg a felvezető kör elején nagyon nehézkesen indult el, így többen el is mentek mellette, de a német természetesen visszavehette a helyét. Sebastian Vettel motorja viszont már a felvezető kör alatt elfüstölt. A német azonnal félre is állt. A Ferrari tehát csak Räikkönennel harcolt a Bahreini Nagydíjon.

A rajtnál a két Mercedes nagyon jól jött el, majd az első kanyarban Lewis Hamilton összeakadt Valtteri Bottassal, és a brit címvédő majdnem meg is pörgött. Az élen Rosberg, míg Räikkönen rajtja is elég rosszul sikerült, a finn csúnyán beragadt és visszaesett az ötödik helyre.

F1 - MERCEDES W07 LAUNCH - 2016

Rosberg Massa, Bottas és Ricciardo előtt vezetett, míg Hamiltonnak a hetedik helyről kellett felküzdenie magát. A második kör első kanyarjában Carlos Sainz és Sergio Perez összeakadtak, a spanyol defektet kapott, és a gumi le is vált a felniről.

A harmadik körben Räikkönen megfutotta a verseny leggyorsabb körét 1:38.079-cel. A finn Ricciardot támadta a negyedik helyért, és a hatodik körben meg is előzte. A hetedik körben Räikkönen williamses honfitársa elé került, Hamilton a következő körben előzte meg Bottast.

Jenson Button a hetedik körben félrehúzódott, a McLaren felmondta alatta a szolgálatot. A Haas Racing bámulatosan teljesített, ugyanis ekkor Grosjean az ötödik, Gutierrez a hatodik helyen állt. Bottas a rajt után elkövetett hibájáért bokszutca-áthajtásos büntetést kapott.

F1 - WINTER TESTS BARCELONA - 2016

A 11. körben Esteban Gutierrez is búcsúzott a futamtól, ugyanis a szerelők kénytelenek betolni a Haast a garázsba – a technikai problémát még vizsgálják.

Räikkönen a kiállása után keményen megelőzte Massát és Ricciardot is, így a második helyre állt vissza, lágy abroncsokon. Rosberg és Hamilton a finn után állt ki a bokszba. Rosberg lágyakat kapott, míg Hamilton közepeseket – a Mercedes két versenyzője között tehát stratégiai különbség volt. A 18. körben Grosjean szuperlágyakon megelőzte a közepes keverékkel autózó Massát, és feljött az ötödik helyre. Max Verstappen két körrel később lendült akcióba Massa ellen, a holland feljött a hatodik helyre.

Räikkönen korai kerékcseréje azonban a 21. körben kezdett visszaütni, ugyanis a finn 0.6 másodpercet veszített a 12 másodperccel előtte autózó Rosberghez képest. Hamilton az élen álló duót ekkor 9 másodpercre követte. A brit egyre közelebb került a Ferrari finnjéhez, míg Rosberg egyre távolodott Räikkönentől. A 24. körben Grosjean a Haassal feljött a negyedik helyre, miután megelőzte a red bullos Daniel Ricciardot. Az ausztrál azonnal be is gurult második kiállására a bokszba.

Hamilton a 29. körben állt ki másodszor, és szuperlágyakra vált, Räikkönen egy körrel később jött is szintén szuperlágyakat kap. Rosberg is a leglágyabb keverékeket tette fel, a német kiállása azonban elég nehézkesre sikerült: 5.3 másodperc.

Hamilton ezek után üldözőbe vette Räikkönent, ugyanis ekkor ugyanazon a keveréken futottak. A finn 8 körön át használta a szuperlágyat, amit lágyra cseréltek. Carlos Sainz közben szintén kiállt. Úgy tűnik, Valtteri Bottas a Bahreini Nagydíjon mindig rossz helyen volt, ugyanis Romain Grosjean után Max Verstappen is bevetődött elé.

A 41. körben Rosberg is kiállt az élről, és lágyra vált, ezzel átmenetileg Hamilton átvette a vezetést. A kiállás után a német a gázra lépett, és folyamatosan növelte előnyét Räikkönen előtt. Rosberg tudomást sem akart venni a különbségről közte és a finn pilóta között – csapatát is kevesebb rádiókommunikációra kérte.

Végül Rosberg egészen magabiztosan nyerte meg a nagydíjat, közvetlen Räikkönen (8. dobogója Bahreinben) és Hamilton előtt. Ricciardo újabb remek teljesítményt nyújtva bejött a 4. helyre a Red Bullal, ami a maximum volt a „bikáktól”, így joggal lehetnek boldogok.

Az erősebb pontszerzők között végzett Grosjean, aki még az Ausztrál Nagydíjon mutatott teljesítményét is felül tudta múlni és ezúttal 5. lett. Egészen álomszerű, amit a Haas csinál, mely úgy nyomta le a Williamst, mintha egy top-istálló lenne. És tette mindezt úgy, hogy másodpercet bukott az utolsó kiállásánál a bal hátsó abroncs nehézkes rögzítése miatt. Verstappen 6. pozíciója ugyancsak erős a Toro Rossóval.

Vandoorne szintén nagy dicséretet érdemel, aki élet első F1-es versenyén pontszerző lett. A belga szerezte meg a McLaren idei első pontját is. Alonso beugrója rendkívül erősen helyettesítette a spanyolt. Legutóbb 1992-ben szerzett belga pilóta pontot a királykategóriában.