Rosberg megcsinálta, mégis Hamilton nyert

Egy gyors, látványos pályabejárás Németországban Nico Rosberggel, aki a szombati eredményét nem tudta győzelemre váltani.

Nico Rosberg, Formula 1 World Champion, Formula E investor, drives the Formula E track car

Alastair Staley / Motorsport Images

Ez volt az a bizonyos év, melynek a végén Rosberg világbajnok lett és bejelentette a visszavonulását, amivel még a lehetőséget is elvette Hamiltontól a visszavágásra. Sokak szerint Lewis a mai napig emiatt sem beszél a korábbi csapattársával, aki valószínűleg már soha nem fog újra versenyezni.

A 2016-os Német Nagydíj időmérő edzését Rosberg húzta be a Mercedesszel. A hazai közönség előtt versenyzett pilóta kis különbséggel végzett az élen Hamilton előtt, míg a Red Bullok már 0,4 másodperccel voltak lassabbak.

Ezzel a bizonyos körrel Rosberg ismét borsot tört Hamilton orra alá, aki azonban vasárnap nyerni tudott, ráadásul közvetlen Ricciardo és Verstappen előtt, ami azt jelentette, hogy a Mercedes német pilótája még csak a dobogóra sem tudott felállni.

A futam leintése után Lewis 217 ponttal a neve mellett vezette a bajnokságot a 198 pontos Nico előtt, aki ezzel lépéshátrányba került. A harmadik helyen Ricciardo volt 133 ponttal a 122 pontos Räikkönen és a 120 egységet számláló Vettel előtt.

A hétvégén megrendezésre kerülő hockenheimi versenyre hangolódván nézzük meg Rosberg rajtelsőségét érő körét a 2016-os Német Nagydíjról. Ez volt pályafutása 27. rajtelsősége, amit még három pole követett a szezonban

Előző cikk Meleg, teljesen száraz idő várható a Német Nagydíjon
Következő cikk McLaren: „200-300 emberrel dolgozunk kevesebbel, mint a Ferrari és a Mercedes”