Rosberg csak az utóbbi fél évben több futamot nyert, mint világbajnok apja

Nico Rosberg 17 győzelemnél jár jelenleg, és az övé a rekord, miszerint ilyen sok siker ellenére még egyetlen bajnoki cím sem jött össze neki. A Mercedes versenyzője előtt még 18 futam áll idén, hogy végre megtörje az „átkot”, és legalább egyszer...

Rosberg hat futamot nyert meg zsinórban, ebből hármat idén, és 36 pont az előnye csapattársával szemben. Apja 1982-ben lett világbajnok, mindezt úgy, hogy csak egyetlen versenyt nyert abban az évben, a Svájci Nagydíjat. Az Auto Bild Motorsportnak kifejtette, egyelőre minden remekül megy fiának. „Olajozottan megy Nicónak. Csak ebben a hat hónapban többször nyert, mint én a teljes Forma-1-es karrierem alatt”- mondta a finn, aki ötször állhatott fel a dobogó csúcsára.

Miközben ilyen szépen menetel Rosberg, továbbra sem rendelkezik érvényes szerződéssel 2017-re. „Jelen pillanatban ez nem téma. Csak egy dolog biztos: még sok éven át akarok versenyezni a Mercedesnek”- mondta.

Főnöke szerint sem kell kapkodni, ráérnek a dologgal. „Nico már így is, úgy is tagja a Mercedes családjának. Ezért is lesz ő az első, akivel tárgyalni fogunk. Akkor majd el kell mondania nekünk, mik az elképzelései.”