Ricciardo újabb 1 millió dolláros győzelme a Magyar Nagydíj után! Rosberg nekiment a nullázó Hamiltonnak! Bottas a dobogón! Raik

Ricciardo újabb 1 millió dolláros győzelme a Magyar Nagydíj után! Rosberg nekiment a nullázó Hamiltonnak! Bottas a dobogón! Raik

Daniel Ricciardo, a Red Bull Racing ausztrál versenyzője a legutóbbi versenyhétvégéhez hasonlóan maximálisan kihasználta a lehetőségeit és megnyerte a Belga Nagydíjat, ami újabb 1 millió dolláros győzelmi bónuszt jelenthet számára. Sebastian Vettel...

Nico Rosberg a startot követően eltalálta hátulról Lewis Hamilton autóját, ami defektet kapott, így a brit versenye idő előtt eldőlt, amit még be sem fejezett. A Mercedes német pilótája második lett és nem kapott büntetést, addig Fernando Alonso igen a Ferrarival a rajt előtt történtekért. Idén először Kimi Räikkönen legyőzte a spanyolt, és rögtön az eddigi legjobb eredményét érte el a szezonban.

Pálya

Spa-Francorchamps

Verseny dátuma: 2014. augusztus 24.

Pálya neve: Circuit de Spa-Francorchamps

Első nagydíj: 1950

Körök száma: 44

Pálya hossza: 7.004 km

Versenytáv: 308.052 km

Körrekord: 1:47.263 - S. Vettel (2009) (Red Bull Racing)

Legutóbbi nagydíj Belgiumban - 2013

Első szabadedzés: Fernando Alonso, Ferrarit: 1:55.198 (11 kör)

Második szabadedzés: Sebastian Vettel, Red Bull Racing-Renault: 1:49.331 (22 kör)

Harmadik szabadedzés: Sebastian Vettel, Red Bull Racing-Renault: 1:48.327 (16 kör)

Időmérő: Lewis Hamilton, Mercedes: 2:01.012 (22 kör)

Verseny: Sebastian Vettel, Red Bull Racing-Renault / Rajthely: 2.

Időrend (magyar idő szerint)

Péntek

Első szabadedzés: 10:00 - 11:30

Második szabadedzés: 14:00 - 15:30

Szombat

Harmadik szabadedzés: 11:00 - 12:00

Időmérő: 14:00

Vasárnap

Verseny: 14:00

Gumik

//

Bejegyzéswww.f1-live.hu által

2014: Lágy, közepes

2013: Közepes, kemény

Végeredmény

1Daniel RicciardoRed Bull Racing-Renault44Győztes525
2Nico RosbergMercedes44+3.3118
3Valtteri BottasWilliams-Mercedes44+28.0615
4Kimi RäikkönenFerrari44+36.8812
5Sebastian VettelRed Bull Racing-Renault44+52.1310
6Kevin MagnussenMcLaren-Mercedes44+54.278
7Jenson ButtonMcLaren-Mercedes44+54.5106
8Fernando AlonsoFerrari44+61.144
9Sergio PerezForce India-Mercedes44+64.2132
10Daniil KvyatSTR-Renault44+65.3111
11Nico HulkenbergForce India-Mercedes44+65.618
12Jean-Eric VergneSTR-Renault44+71.912
13Felipe MassaWilliams-Mercedes44+75.99
14Adrian SutilSauber-Ferrari44+82.414
15Esteban GutierrezSauber-Ferrari44+90.820
16Max ChiltonMarussia-Ferrari43+1 kör19
17Marcus EricssonCaterham-Renault43+1 kör22
18Jules BianchiMarussia-Ferrari39+5 kör16
KiesettLewis HamiltonMercedes38+6 kör2
KiesettRomain GrosjeanLotus-Renault33+11 kör15
KiesettPastor MaldonadoLotus-Renault1+43 kör17
KiesettAndre LottererCaterham-Renault1+43 kör21

A bajnokság állása 12 futamot követően

1Nico Rosberg220 pont
2Lewis Hamilton191
3Daniel Ricciardo156
4Fernando Alonso119
5Valtteri Bottas110
6Sebastian Vettel98
7Nico Hulkenberg69
8Jenson Button66
9Kevin Magnussen45
10Felipe Massa40
11Kimi Raikkonen39
12Sergio Perez31
13Jean-Eric Vergne11
14Romain Grosjean8
15Daniil Kvyat7
16Jules Bianchi2
17Adrian Sutil0
18Max Chilton0
19Pastor Maldonado0
20Marcus Ericsson0
21Esteban Gutierrez0
22Kamui Kobayashi0

1Mercedes411 pont
2Red Bull254
3Ferrari158
4Williams150
5McLaren111
6Force India100
7Toro Rosso18
8Lotus8
9Marussia2
10Caterham0
11Sauber0

A TELJES ÉLŐ KÖZVETÍTÉS A FUTAMRÓL

[live_event id="207"]

Légy részese valami nagy dolognak

Hozzászólás írása
Hozzászólás mutatása
Bővebben erről a cikkről
Sorozat Forma-1
Versenyzők Fernando Alonso , Kimi Raikkonen , Lewis Hamilton , Nico Rosberg , Sebastian Vettel
Cikk típusa BRÉKING