Ricciardo nyitott az élen Bahreinben, óriási blama a Mercedesnél és a Ferrarinál

A McLaren pilótája, Daniel Ricciardo nyitott az élen a 2021-es Forma-1-es szezon bahreini téli tesztjén a délelőtt legszorgosabb pilótája, Pierre Gasly előtt. A Mercedes és Valtteri Bottas szinte a teljes idő alatt a garázsban vesztegelt egy váltóhiba miatt, míg a Ferrari foghatja a fejét Leclerc késői megállása után.

Magyar idő szerint reggel 8 órakor vette kezdetét a bahreini szezon előtti teszt, ahol elsőként Kimi Räikkönen gurult pályára az Alfa Romeóval, az első mért kör pedig Charles Leclerc nevéhez fűződött, majd Sebastian Vettel vette át a vezetést. Nem sokkal később már Räikkönen állt az élre a C3-as (közepes) keverékkel, az ideje 1:34.686 volt.

Amikor fél óra telt el a tesztből, Räikkönen, Ocon, Vettel, Leclerc, Gasly volt a sorrend, a többiek még nem rendelkeztek mért idővel. A teszt első megpördülése Verstappen nevéhez fűződött, de a holland folytatni tudta a körözést. A Mercedes pedig azért nem volt kint a pályán a teszt első órájának vége felé, mert váltóproblémával szembesültek.

Az első óra vége felé kezdtek el érkezni a gyorsabb körök, Verstappen vette át a vezetést egy 1:32.565-ös idővel, akit Gasly és Ocon követett – mindhárman C2-es gumikon voltak kint. Eközben a Mercedes mellett továbbra is csak egy installációs kör állt, de Nissany is adós volt mért körrel.

Ricciardo a C2-es keverékkel vette át a vezetést, mindössze 28 ezredmásodperccel előzte meg Verstappent. A Mercedesnél ekkor továbbra is zajlott a váltócsere, Nissany pedig csak installációs körökre jött ki, mért ideje továbbra sem volt az izraeli pilótának, akinek a teljes nap a rendelkezésére fog állni a Williamsben.

A Haas hidraulikai problémával szembesült másfél órával a teszt kezdete után, tehát az amerikai istállónál is váltócserére volt szükség, emiatt Schumacher sem folytathatta a körözést. A Williams teljesített meglehetősen kevés kört a Haason és a Mercedesen kívül ebben az időszakban: Nissany többször is pályára ment, de nem sokkal később mindig bejött a bokszba.

A teszt harmadik órájába lépve Gasly vette át a vezetést a C2-es gumin, egy 1:32.525-ös körrel, akinek a neve mellett már 34 kör állt ekkor. Nagyon közel volt egymáshoz Gasly, Ricciardo és Verstappen, mindössze 40 ezredmásodperc választotta el őket.

Ricciardo aztán tovább javított az idején, 1:32.203-at futott, amivel 3 tizedet vert az AlphaTauri versenyzőjére. Időközben Nissany is megfutotta az első mért körét, de ez közel 6 másodperccel lassabb volt Ricciardo idejénél.

Az Aston délelőttje sem alakult tökéletesen: a négyszeres világbajnok megállt a bokszkijárat végén, majd kicsit később vissza kellett tolni őt a bokszba. Eközben Gasly javított az idején a C3-as keveréken, de maradt második Ricciardo mögött, így az állás továbbra is Ricciardo, Gasly, Verstappen, Leclerc, Vettel volt.

Az 50 körös határt Gasly érte el először, Nissany pedig javított az idején, ezzel a nyolcadik helyen állt ekkor, közel 4 másodperccel elmaradva Ricciardo körétől.

40 perccel az edzés vége előtt a Mercedes végzett Valtteri Bottas váltócseréjével, így a finn pilóta végre ténylegesen megkezdhette a világbajnoki alakulat programját. Pierre Gasly tovább folytatta a körözést, és már 60 megtett kör fölött járt, mögötte Esteban Ocon érte el másodikként az 50 körös határt.

10 perccel az edzés vége előtt Charles Leclerc alatt állt meg a Ferrari, miután elment a hajtás az autójában, ezért piros zászlóval meg kellett szakítani a tesztet.