Ricciardo nyerte a Monacói Nagydíjat Vettel és Hamilton előtt

Daniel Ricciardo a motorral kapcsolatos problémái ellenére meg tudta nyerni a Monacói Nagydíjat, ami pályafutása 7. győzelme, valamint 29. dobogója a Forma-1-ben.

Daniel Ricciardo, Red Bull Racing, Sergio Perez, Force India

Fotót készítette: Glenn Dunbar / Motorsport Images

A rajtrács legjobb helyéről Ricciardo vághatott neki a futamnak. Az ausztrál versenyző magabiztosan húzta be az időmérőt, szemben Verstappennel, aki a másik Red Bullal még csak az időmérőn sem tudott részt venni, mivel a harmadik edzésen annyira megtörte az RB14-et, hogy azt nem tudták időben megjavítani.

Tag Heuer promotional models hold a board for Kimi Raikkonen, Ferrari
Ezen a hétvégén visszatértek a rajtrácslányok-és fiúk, akik rajongói üzenetekkel lepték meg a közönséget

Fotó készítője: Zak Mauger / LAT Images

Ricciardo így mondhatni „hátvéd” nélkül maradt, bár tekintve Verstappen jelenlegi formáját, ez talán nem is jelentett akkora gondot számára. Ezzel szemben Vettel ott volt a Ferrarival, közvetlen a korábbi csapattársa mögött, majd jött Hamilton a Mercedesszel és csak utána a két finn Räikkönen, valamint Bottas személyében.

Akik még igazán jó helyről várhatták a rajtot, az Ocon volt a 6. helyen a Force Indiával, valamint Alonso a McLarennel.

Sebastian Vettel, Ferrari, exits his car on the grid
Sebastian Vettel, Ferrari

40 perccel a rajt előtt cseperegni kezdett az eső, ami több versenyző számára is jó hír lehetett volna, de az kitisztult és a versenyzők száraz körülmények között vághattak neki a 78 körös távnak. Közvetlen a start előtt 26°C-os volt a levegő hőmérséklete, míg a pálya hőmérői 33.6°C-ot mutattak. A szél 3.6 km/órával fújt.

A mezőny egészen simán, komolyabb ütközések nélkül jött el a rajtnál. Ricciardo szépen tartotta meg az első helyét Vettel, Hamilton, Räikkönen és Bottas előtt. Ocon, valamint Alonso szintén megtartotta a pozícióját, miközben Verstappen rögtön elment a két Haas mellett. Pár körrel később Ericsson Sauberjét darálta be a 17. helyen.

Max Verstappen, Red Bull Racing RB14, leads Sebastian Vettel, Ferrari SF71H, Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1 W09, Kimi Raikkonen, Ferrari SF71H and Valtteri Bottas, Mercedes AMG F1 W09 at the start

Fotó készítője: Glenn Dunbar / LAT Images

A 7. körben jött az FIA megerősítése, miszerint Szirotkin 10 másodperces stop-and-go büntetést kapott, amiért a rajtrácson 3 perccel a felvezető kör előtt még mindig nem voltak fent a gumik a Williamsen. Ez igencsak sokba került az orosznak. Még ebben a körben az alagút után Verstappen Stroll mellett ment el a 16. helyen.

A 10. körben Stroll állt ki a bokszba, miután bal első defektet kapott. A kanadai autóján a teljes orrkúpot is lecserélték. A szuperlágy keveréken folytatta tovább.  Hamilton a 12. körben cserélt, igen korán. A Mercedes ultralágyakat tett fel a W09-re. A brit a kiállás után a 6. helyen csatlakozott a mezőnyhöz. A Röviddel ezután Hamilton megelőzte Ocont és az 5. pozícióban autózott tovább.

Daniel Ricciardo, Red Bull Racing RB14 leads at the start of the race

Fotó készítője: Manuel Goria / Sutton Images

Vettel a 16. körben az erősen elkopott abroncsaival állt ki az ultralágy tappancsokért. A Ferrari harmadikként tért vissza, de az előtte lévő Räikkönen akkor még nem cserélt. Egy körrel később Ricciardo is abszolválta a cserét az ultralágyakra. Az ausztrál kiállása rendben volt, és Vettel elé ment vissza, miközben Räikkönen, valamint Bottas ugyancsak cserélt. A Mercedes finn versenyzője azonban szuperlágyakat kapott, a hétvége legkeményebb keverékét.

Daniel Ricciardo, Red Bull Racing RB14, leads Sebastian Vettel, Ferrari SF71H

Fotó készítője: Andrew Hone / LAT Images

A 28. körben Ricciardo azonnal jelezte a Red Bullnak, hogy fogy az erő autójában. Vettel emiatt szinte rögtön ráesett a riválisára, aki sokkal lassabban ment, mint ezelőtt. Közben a „bikák” nagyon csóválták a fejüket a bokszban a probléma miatt, élen Dr. Helmut Markóval, a Red Bull Motorsport tanácsadójával. A 32. körben Bottas érkezett meg Räikkönen nyakára, miután a „Jégembert” némileg feltartotta Hamilton, ami nagyon jól jött a Mercedes finn pilótájának.

A 37. körben Stroll egy újabb bal első defekttel állt ki a bokszba. Hiperlágy gumikat kapott, de nem ez volt az utolsó bokszkiállása a versenyen... Gasly először a 38. körben járt a bokszban. A Toro Rosso versenyzője szuperlágyakat kapott, és a 10. helyre tért vissza. Ez egyértelműen egy 1 kiállásos stratégia volt. Verstappen a kiállását a 48. körben teljesítette. A Red Bull a hiperlágy gumikkal szerelte fel a hollandot. A 11. helyen folytathatta tovább a versenyt.

Hülkenberg utolsóként állt ki, egészen az 51. körig húzta el a cserét. A Renault is hiperlágyat kapott. Az 53. körben Alonso a sebességváltó hibája miatt kénytelen volt félreállni a McLarennel. Ezzel egy nagy sorozat szakadt meg a spanyol számára, hiszen eddig a pontig mindig célba ért a szezonban, pontokat gyűjtve.

Fernando Alonso, McLaren, retires from the race
Fernando Alonso, McLaren

Az 55. körben Sainz elengedte a gyorsabb csapattársát, de akkor Verstappen már nagyon közel volt hozzájuk a sokkal gyorsabb Red Bullal és friss hiperlágyakkal. Az 58. körben jött egy újabb előzés Verstappen részéről. Az alagút végén ment el Sainz mellett, igencsak küszködve, kissé levágva a kanyart. A 9. helyért ment a csata. A holland rövid időn belül több, mint 6 másodpercre lépett el, de Hülkenberg ekkor már 11 másodpercre volt előtte. Ennyibe fájt neki a feltartás.

A 72. körben, 6 körrel a leintés előtt egy nagy csattanásnak lehettünk szemtanúi, amikor Leclerc beleszállt hátulról Hartley Toro Rossójába. A monacói félreállt, míg az új-zélandi még vissza tudott evickélni a bokszba. Az eset az alagút után történt. Charles, aki fékhibára gyanakodott, ráment a kerékvetőre, amivel az autó megcsúszott, majd onnan csak utas volt, és belerohant a társába. A takarítás miatt virtuális biztonsági autós fázis volt érvényben.

Motorgondok ide, vagy oda, Ricciardo megtartotta az első helyét, megszerezvén pályafutása 7. győzelmét és 29. dobogóját a Forma-1-ben. Vettel szintén sok pontot gyűjtött, ráadásul közvetlen Hamilton előtt, amivel csökkentette a hátrányát a bajnokságban.

Negyedikként Räikkönen szelte át a célvonalat, aki Bottast tartotta maga mögött, majd jött Ocon a szenzációs 6. helyével a Force Indiával. A franciának már nagy szüksége volt egy ilyen jó eredményre, de Gasly is büszke lehet a 7. helyére a Toro Rosso-Hondával. A pontszerzők között végzett még a két Renault, akik közé az utolsó helyről felzárkózott Verstappen ékelődött be.