Ricciardo űridővel nyerte a második edzést Szingapúrban Verstappen és Hamilton előtt

A Red Bull este is nagyon gyors tudott lenni a szingapúri utcai aszfaltcsíkon, jelezvén a Mercedesnek és a Ferrarinak, hogy komolyan gondolják a dolgot.

Akárcsak a délutáni tréningen, este is nagyon meleg volt. A zöld jelzéskor 29°C volt a levegő hőmérséklete, míg az aszfalt 31°C-ot mutatott. A versenyzőknek igencsak forró körülményekkel kellett megküzdeniük a volán mögött a magas páratartalom miatt.

A második tréningre még inkább beerősített a Red Bull, és kibérelték maguknak az első két helyet. A csapat ausztrál versenyzője különösen gyors volt, és még a csapattársa sem tudott a közelében végezni, független attól, hogy Verstappen a második időt rakta össze. Az osztrák istálló a versenytempót illetően is nagyon mély benyomást tett.

Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy Vettel a Ferrarival egy nagyon jó körön volt kint, de a harmadik szektorban el kellett vennie egy feltartás miatt az ultra-lágyakon. Az első szektorban az abszolút leggyorsabb volt, és a másodikban is javított, így érdekes lett volna látni azt, hogy milyen időt fut a Red Bullhoz képest. Emiatt nem igazán teljes és reális a kép, főleg úgy, hogy a négyszeres bajnok csak a 11. helyen fejezte be az edzést, és a lágy gumikon, ellentétben a többiekkel, akik ultra-lágyon voltak kint a legjobb körükön.

A Mercedes láthatóan küszködött a Red Bullhoz képest. A németek autója többet csúszkált a kelleténél, így nem meglepő, hogy Hamilton a harmadik pozícióban 0,7 másodperces hátrányt szedett össze. Bottas a másik Mercedesszel közvetlen a csapattársa mögött zárt. A finn hátránya ehhez képest is nagyon nagy volt, aki továbbra sem tudja tartani Hamilton tempóját.

A legjobb ötben találjuk még Hülkenberget, aki nagyon érzi az utcai pályát és kihasználja azt, hogy a villanyfényes helyszínen sokkal inkább számít a kasztni és a tehetség, mint maga a motorerő. Ugyanezt Palmer már nem mondhatja el magáról, aki 14. lett.

A tapasztalt némettől és a Renault-tól nem volt messze a 6. helyen Vandoorne a McLaren-Hondával. A sorrend Alonsóval folytatódott tovább, ami azt jelentette, hogy mindkét McLaren elég jó helyen zárt a TOP-10-ben.

A legjobb tízben találjuk még a két Force Indiát és Räikkönent a Ferrarival. A finn „Jégember” nem volt túl elégedett a technikával, és a körei sem voltak tiszták. 2007 bajnoka még így is nagyon közel volt a 7. időhöz, de ennél többre lesz szüksége a folytatásban. A Toro Rossónak ezúttal egyik autójával sem sikerült a legjobbak között befejeznie a tréninget, de még így is reális esélyük lehet a Q3-ra szombaton. Sainz-ot és Kvyat-ot csak egy helyezés választotta el, de az időközben a Renault-hoz aláírt spanyol 0,4 másodpercet adott az orosznak.

A Williams és a Haas gyakorlatilag ugyanolyan gyengének tűntek, mint az első edzésen. A briteknek és az amerikaiaknak egyelőre nagyon nem fekszik az utcai pálya.

Egy BŐDÜLETESEN DURVA szörnyeteg a Brabustól: 666 ezer euró, 900 lóerő...