171 nap

Remek hír: zöld jelzést kapott a Belga Nagydíj a Forma-1-ben

2020. máj. 15. 8:45

Úgy tűnik, ha zárt kapuk mögött is, de a belgák megrendezhetik az idei Belga Nagydíjat a Forma-1-ben. Egy fontos lépés az esemény megtartása érdekében, amire sokan vártak a királykategóriában.

Júliustól egy olyan vágta veheti kezdetét a Forma-1-ben, amire még nem volt példa. Nem lesz sok szabad hétvégéjük a résztvevőknek, mert a cél az, hogy 15-18 futamot teljesítsenek az év végéig, ami megvalósítható.

Ausztriában lehet az első verseny, ahol az egészségügyi minisztérium válaszára várnak, miután csütörtökön benyújtották a szükséges terveket a verseny, vagy versenyek megrendezésére, mert két nagydíj is lehet a Red Bull Ringen,

A francia AutoHebdo most arról számolt be, hogy a Belga Nagydíj megkapta a zöld jelzést a zárt ajtók mögötti futam megrendezéséhez. Ezek után a Forma-1-nek sokkal könnyebb dolga lehet a belgákkal való tárgyalások során.

A belga politikai hatóságok jóváhagyása volt az egyik legfontosabb láncszem ahhoz, hogy az F1 mezőnye megérkezhessen Spába, a legendás helyszínre. Belgiumban is fokozatosan nyitják meg az utat a sportok előtt, és ennek lehet része az F1-es nagydíj.

Az RTBF információi szerint a potenciális dátum augusztus 28-30. lehet a Belga Nagydíj megrendezésére. Természetesen nagyon szigorú biztonsági intézkedésekkel lehetne megrendezni az eseményt, mivel a Forma-1 a zárt kapu ellenére is 1000-1500 emberrel dolgozhat a helyszínen.

Elio Di Rupo, Vallónia első embere ma reggel jelentette be, hogy a pálya május 18-től részlegesen nyitva tart. Egyes sportolók beléphetnek a pályára, hogy edzeni tudjanak. Legfeljebb 20 emberből álló csoportok lehetnek odakint.

Az F1-gyel kötött üzletet ezekben a napokban véglegesíthetik, jogdíj nélkül a koronavírus helyzetre való tekintettel.