Red Bull: Örült rohanás pár apró pontért Monzában

Hujber Dávid
Szerző: Hujber Dávid
2015. szept. 6. 15:00

És ehhez még kellett Nico Rosberg kiesése is a futam leintése előtt. Volt már jobb hétvégéje is idén a „bikáknak.”

Daniel Ricciardo a 19., míg Daniil Kvyat a 18. helyről kezdhette meg a versenyt Olaszországban. Az ausztrál a 8., addig az orosz pilóta a 10. pozícióban ért célba. Mondhatni mentették a menthetőt.

Ricciardo:

Nagyon messziről vágtunk neki a mai versenynek, ami végül sok előzést és akciót hozott számunkra. Persze nem tudunk felhőtlenül örülni az eredményünknek, de ha megnézzük azt, hogy milyen helyzetben voltunk, és végül hol végeztünk, akkor részben elégedettek lehetünk.

Az autó szinte végig jól teljesített, de nyilvánvaló, hogy a motorerő hiányzott. Ennek ellenére képesek voltunk a Ferrari és a Mercedes motorral hajtott autók ellen harcolni. Nem volt könnyű a hétvégénk, de a verseny pozitív véget ért számunkra!

Kvyat:

Ez egy nehéz hétvége volt számunkra, sok büntetéssel és nehézséggel. Ezzel együtt elégedettek lehetünk, mert pontokat szereztünk, noha a rajtrács végéről rajtoltunk. Örülök annak, hogy a csapat nem adta fel, és bízom benne, hogy a folytatásban minden sokkal ideálisabb lesz.”