Red Bull: Alonso is egy lehetőség volt számunkra Vettel helyére, de akkor már nagyon közel volt a McLarenhez

Dr. Helmut Marko is erősen célzott arra, hogy Fernando Alonso minden bizonnyal a McLarennél folytatja a pályafutását.

Sebastian Vettel az elmúlt héten Japánban beindította a „lavinát”, amit csak 2016-ra vártunk. A német világbajnok döntött és kihasználván a 2016-ig érvényes szerződésében szerepelt záradékot, bejelentette, hogy 2015-től máshol folytatja tovább.

A címvédő rekorder minden bizonnyal a Ferrarinál fog versenyezni és Kimi Räikkönen csapattársa lesz, ami egyértelműen a kétszeres spanyol világbajnok távozását vetíti elő, akinek ugyancsak 2016-ig érvényes a szerződése.

A legutóbbi hírek szerint a McLaren egyelőre nem véglegesítette Alonso kontraktusát, hiszen a spanyol csak egy évre akar aláírni a Honda bizonytalan V6-os erőforrása és technikai csomagja miatt. A bejelentés azonban a küszöbön áll és nem sok esély van arra, hogy Fernando a Mercedesnél versenyezzen, vagy kihagyjon egy évet.

//

A Red Bull elmondta, ismét elgondolkozott azon, hogy leszerződtesse a legjobb versenyzőnek tartott pilótát.

„Fel voltam készülve a helyzetre. Alonso is egy lehetőség volt számunkra, de akkor már nagyon közel volt a McLarenhez.” – a Red Bull Motorsport tanácsadója a Servus TV kérdésére.

Mika Häkkinen, a kétszeres világbajnok finn nem aggódik a német távozása miatt, és szerinte Ricciardo képes lesz vezérként versenyezni.

„Ricciardo képes a csapat vezére lenni. Mindenkit motivál a csapatban, ami egy nagyon fontos tényező, valamint mindemellett gyors és csak nagyon keveset hibázik. Azt hiszem, idén megmutatta, hogy a Red Bull következő nagy alakja lehet.”

Häkkinen természetesen Alonso helyzetére is kitért.

„Alonso valószínűleg a Mercedeshez akar menni. Már régóta versenyez a Forma-1-ben, de a harmadik címét továbbra sem sikerült megszereznie, noha a teljesítménye mást mutat. Ennek ellenére úgy vélem, hogy jövőre a McLaren-Honda pilótája lesz.”

Marko pedig most abban bízik, hogy Ricciardo valami csoda folytán bajnok lehet, hiszen még mindig ő a legesélyesebb erre a két Mercedes mögött és ne feledjük. az évadzáró Abu Dhabi Nagydíjon dupla pontokat osztanak ki a versenyzők és a csapatok között.

„Ricciardo még mindig jó helyzetben van, és a Red Bull jól teljesít, ha trükkös körülményekről van szó, plusz nem feledkezhetünk meg a Mercedes megbízhatósági problémáiról.”

Előző cikk A Red Bullt nem lepi meg Vettel távozása, akivel barátok maradnak
Következő cikk Salo és Prost nem ért egyet: senki sem vétett, vagy külső tényező is szerepet játszott Suzukában?