BRÉKING

Raikkönennel is „bika” volt a Ferrari Jerezben a harmadik napon! Beindult a McLaren-Honda!

Kimi Räikkönen alatt is nagyon jól és magabiztosan mozgott a Ferrari, mely egy újabb nagyszerű tesztnapot zárt Jerezben, közvetlen a Mercedes előtt. A leggyorsabb Felipe Nasr volt, de a brazil újonc lágy keverékkel futotta meg a legjobb időt, ami körülbelül 1,5 másodperces előnyt jelent a közepes keverékhez képest.

8. Fernando AlonsoMcLaren 1.35.553s  +14.008

Körszámok: Rosberg (151), Sainz (136), Nasr (108), Maldonado (96), Räikkönen (92), Massa (71), Ricciardo (48) Alonso (32).

McLaren-194km

Legjobb szektoridők: 1 - Nasr: 19.593 - 2 - Nasr: 33.744 - 3 - Nasr: 28.115. Legjobb végsebesség: 291,1 km/óra - Nasr

A Pirelli a német AMuS kérdésére elárulta, hogy a Pirelli lágy abroncsa 1,5 másodperccel volt gyorsabb, mint a közepes. A közepes és a kemény között a különbség pedig egyelőre 1,2-1,5 másodperc között változik. A közepes és a speciális téli gumik között csak 0,6 másodperc a különbség. Ezeket a gumikat csak Jerezben használják a hidegebb időjárás miatt.

A mezőny valamelyest melegebb időjárási körülmények között kezdhette meg a harmadik tesztnapot Jerezben, azonban a korábbi esőzések miatt sokáig nedves volt a pálya, így délelőtt javarészt a köztes gumiké volt a főszerep, de volt, aki az esőabroncsokat is kipróbálta. Az igazán merészek pedig 1-2 kör erejéig felpakolták a slick gumikat is, hogy azok miként is reagálnak ilyen körülmények között.

A napot a Mercedes nyitotta, és legbelül már akkor sejthettük, hogy ez egy újabb nagyon aktív nap lehet a németek részéről. Ez végül így is lett, és Nico Rosberg minden komolyabb probléma nélkül összesen 151 kört teljesített a W06 volánja mögött, ami a harmadik leggyorsabb tudott lenni. Igaz, nem sokkal, hogy Nico átlépte a 90 körös határt, félreállt a géppel, de a helyzet nem volt túl komoly.

A német a legjobb idejét a Pirelli közepes keverékeivel érte el. A mérnökök nagyon elégedettek lehetnek, hiszen ismét rengeteg adatot szereztek az új autóról, a gumikról, a motorról, a rendszerekről, és minden másról, ami ahhoz kell, hogy a megfelelő módon készüljenek fel az aktuális szezonra.

//

Másodikként a bokszból Fernando Alonso hajtott ki a McLaren-Hondával. Tekintve az első két napot, ez kisebb meglepetés is lehetett. A spanyol világbajnok fokozatosan növelte a sebességet az MP4-30 volánja mögött, mely már sokkal egészségesebbnek tűnt. 32 megtett kör után azonban a rajongóknak szomorkodniuk kellett, mivel az autóval gondok akadtak, ami miatt a szerelőknek el kellett távolítaniuk a Honda motorját az autóból. Ezzel véget is ért számukra a nap, így délután már nem tudtak tesztelni.

A Red Bull hasonló cipőben járt, de az osztrákok annyiban szerencsések voltak, hogy a probléma előbb ütötte fel a fejét az autóban, és a motorcsere után Daniel Ricciardo még ki tudott menni pár körre, aki egy erősebb etap végén 48 alkalommal hajtott körbe a dél-spanyolországi pályán. Végül a 7. helyen zárt, közvetlen Alonso előtt, aki így utolsóként fejezte be a napot.

A Mercedes mögött a Toro Rosso volt a második legaktívabb. Sainz valószínűleg ilyen intenzív napon még nem vett részt, mint a mai, amikor is összesen 136x hajtott körbe. Ezzel ugyancsak sok fontos adatra tett szert és a csapata joggal gratulálhatott neki, hiszen szinte tökéletes munkát végzett.

Hasonló dicséretben részesülhet Felipe Nasr is, aki nem mellesleg megnyerte a napot. Igaz, a brazil újonc lágy keveréken futotta meg ezt az időt, ami körülbelül 1,5 másodperces előnyt jelent a közepes gumikhoz képest.

A Lotusnál is boldogok lehettek, még akkor is, ha nem ment minden zökkenőmentesen. A nap első felében egy telemetriai probléma hátráltatta a csapatot, de végül Pastor Maldonado majdnem 100 kört teljesített. Az utolsó percben ismét megállt az E23, de komoly gondról ott sem számolhattak be a szakemberek.

Felipe Massa az első tesztnapját teljesítette a Williams színeiben, és egy aktívabb teszt végén 71 körrel zárta a napot.