Räikkönen nyerte a második edzést a Szingapúri Nagydíjon Hamilton előtt: Vettel újabb hibája

Kimi Räikkönen, ha egy hajszállal is, de a legjobb időt rakta össze az esti fények mellett Szingapúrban a hiperlágy gumikon. Ugyanezen a keveréken Lewis Hamilton nagyon kevéssel maradt el, míg Max Verstappen már 0,5 másodperccel volt lassabb.

Kimi Raikkonen, Ferrari SF71H

Fotót készítette: Simon Galloway / Motorsport Images

Az első szabadedzés a Red Bull sikerével ért véget. Ricciardo futotta meg a legjobb időt Verstappen, valamint a két Ferrari előtt. A „bikák” általában magasabb hőfokon pörögnek a pénteki napokon, mint az olaszok és a Mercedes, de Szingapúrban egyértelműen több esélyük lehet, mint a legutóbbi két helyszínen, ahol a motorerő nagyon számított.

A Mercedesnél eltérő gumitaktikán volt Hamilton és Bottas, de a hátrányuk még így is nagynak tűnt. Ez az 1,5 és 1,7 másodperc nem volt túl biztató, még akkor sem, ha csak az első szabadedzésről beszélünk. Ugyanakkor a Mercedesnél is mindenki tisztában van azzal, hogy ez az utcai pálya tradicionálisan nem tartozik a kedvenceik közé az autó felépítése és a gumikezelés miatt, amivel sok gondjuk lehet a hétvégén.

FP2

Az első edzéshez hasonlóan a versenyzőknek 90 perc állt a rendelkezésükre az utcai pályán, továbbra is magasabb levegőhőmérséklet és páratartalom mellett. Akárcsak az FP2-n, az éjszakai fények mellett is száraz körülmények fogadták a csapatokat.

Amikor zöldre váltott a lámpa, a levegő hőmérséklete még mindig majdnem 30°C volt. A pálya hőmérői 35.4°C-ot mutattak a 7.2 km/órás szélsebesség és a 68.9%-os páratartalom mellett.

Röviddel a zöld jelzés után Grosjean hajtott ki először a pályára a Haas színeiben. A francia versenyző a Pirelli lágy abroncsait, a hétvége leggyengébb keverékét választotta. Ezzel szemben Bottas a Mercedesszel azonnal hiperlágyon nyitott, mint „délelőtt” a Ferrarik.

A szabadedzés legelején került megerősítésre, hogy a szezon végén Wehrlein és a Mercedes külön utakon folytatja tovább. Az egykori DTM-bajnok és ex-F1-es versenyző 6 közös idény után döntött úgy, hogy szakítanak egymással. A német pilóta várja az új kihívásokat, de a jövőjéről még nem döntött.

A Ferrari, a Mercedes és a Red Bull rögtön egymásnak esett a hiperlágy gumikon. Ezen kívül az első 15 percben a leglátványosabb jelenetet az jelentette, amikor Hamilton kis híján eltalálta hátulról Vettel Ferrariját. A címvédő egy kicsúszással megúszta a dolgot.

Az első nagy roham után Räikkönen állt az élen. 2007 Forma-1 bajnoka egy hajszállal (0.040) volt csak gyorsabb Verstappen Red Bulljánál, akit Vettel követett. A német bajnok hátránya 0.123 másodperc volt. Rajtuk kívül még Ricciardo és Hamilton fért be a legjobb ötbe. Az ausztrál 0,3 másodpercen belül volt, addig Hamilton majdnem 0,5 másodperccel ment lassabb kört. Közvetlen mögötte Bottas tanyázott a másik Mercedesszel, már jelentős hátrányt összeszedve.

1 óra volt hátra, amikor Bottas ment egy abszolút legjobb időt az új hiperlágy gumikon. A finn ezzel 1,1 másodpercet adott a Ferrarinak a második helyen.

Valamivel több, mint 45 perccel a leintés előtt Vettel a jobb hátsó kerékével csúnyán érintőre vette a falat. A Ferrari versenyzője vissza is hajtott a bokszba, hogy a szerelők ellenőrizzék az autó felfüggesztését. Nem sokkal később kiderült, hogy ez az edzése végét is jelentette a bajnokság második helyezettjének. Hamilton pár perccel később szintén ment egy abszolút legjobb időt, és Bottas közel 0,7 másodpercet kapott a csapattársától. Erre a körre pedig Räikkönen válaszolt egy abszolút legjobb első szektorral. A finn ugyan átvette a vezetést, csak 0.011 másodperc volt az előnye.e

Ericsson is hibázott, de az autója egyben maradt

A nap végén Räikkönen volt a leggyorsabb, de Hamilton gyakorlatilag ugyanazt az időt futotta meg, mint a "Jégember", aki jövőre már a Sauber színeiben fog versenyezni. Verstappen noha papíron közel volt az első két versenyzőhöz, ez a 0,5 másodperces differencia már más képet fest. Mögötte Ricciardo a másik Red Bull 0,6 másodperccel maradt el, és Bottas sem lehet túl büszke a 0,7 másodperces hátrányára.

A Pirelli számításai szerint a hiperlágy és az ultralágy között 1.7 mp a különbség egy körön, míg az ultralágy és a lágy között szintén 1.7 mp

A középcsapatok közül Sainz diktálta a tempót a Renault-val. A spanyol versenyző 1,5 másodperccel volt lassabb a top-időhöz képest, ami mindent elmond a jelenlegi különbségekről. Grosjean szorosan a Renault mögött zárt a Haas autójával, mely nagy előrelépés volt az amerikai gárda számára. Ugyanez mondható el a McLarenről is Alonso esetében. A világbajnok sztár nyolcadikként ment tovább, megelőzve ezzel a hibázó Vettelt és Hülkenberget. Vandoorne már nem lehetett ennyire elégedett. A távozás előtt álló belga 16. lett Magnussen mögött és Hartley előtt.

A TOP-10 mögött Ericsson a két Force India közé vetődött be. A 9. és 13. között kicsi volt a különbség, ami egy igen szoros Q2-t vetíthet előre. Leclerc ezúttal nem villogott, és csak a 14. hely volt az övé. A rajtrács végén a Williams foglalt helyet. Hozzájuk hasonlóan a Toro Rosso-Honda is sokat küszködött. Az olaszok egyelőre nem találják a megfelelő irányt, noha sokkal nagyobb potenciál van bennük.