Räikkönen nem mismásol Q1-es hibája után

Kimi Räikkönen csak a 15. rajthelyet szerezte meg az Orosz Nagydíj időmérőjén, az Alfa Romeo finn klasszisa zsinórban harmadszor kapott ki csapattársától, Antonio Giovinazzitól.

Kimi Raikkonen, Alfa Romeo Racing, and Daniil Kvyat, Toro Rosso

Mark Sutton / Motorsport Images

Kimi Raikkonen már a szocsi kvalifikáció első szakaszában búcsúra kényszerült, miközben csapattársa továbbjutott a Q2-be. A finn nem tagadta, hogy több hibát is vétett a gyors körén, és ennek köszönhette, hogy ha nem is sokkal, de kikapott az olasztól, aki végül a 12. rajthelyet kaparintotta meg, és sorozatban harmadszor győzte le Räikkönent időmérőn. A finn tisztában volt vele, hogy elrontotta az időmérőt, és vállalja a felelősséget.

"A tapadás kérdése ezen a pályán nehéz, és az autó is nagyon sokat változott. Ezek voltak a hétvége legjobb idejei. Sajnos a 10-es kanyart szélesen vettem, és aztán minden elszállt hátul. Enélkül biztosan jobban sikerült volna, de most ez van" - mondta Räikkönen aki a Q1-ben mindössze 85 ezreddel maradt el csapattársától, aki így 15. helyen jutott tovább, míg Räikkönen tizenhatodikként kiesett.

Végül a finn egy hellyel előrébbről, vagyis a 15. helyről rajtolhat a vasárnapi Orosz Nagydíjon, miután Pierre Gasly megkapta rajtbüntetését a motorcsere miatt. A szocsi időmérőt Charles Leclerc nyerte Lewis Hamilton és Sebastian Vettel előtt, Gaslyval együtt minden Honda-motorral induló versenyző büntetést kapott, így alakult ki a vasárnapi rajtrács.

Ez az eset még a 2011-es Szingapúri Nagydíj ideje alatt történt a JK Racing Asia szériában, ahol egy kerék a kerék elleni kontakt után a pilóta igen keményen csapódott neki a falnak. Szerencsére nem történt súlyos sérülés.

Előző cikk Verstappen: „Ez volt a maximum, nem volt benne több”