17 nov.

Räikkönen nem mismásol Q1-es hibája után

, Szerkesztő
2019. szept. 28. 14:25

Kimi Räikkönen csak a 15. rajthelyet szerezte meg az Orosz Nagydíj időmérőjén, az Alfa Romeo finn klasszisa zsinórban harmadszor kapott ki csapattársától, Antonio Giovinazzitól.

Kimi Raikkonen már a szocsi kvalifikáció első szakaszában búcsúra kényszerült, miközben csapattársa továbbjutott a Q2-be. A finn nem tagadta, hogy több hibát is vétett a gyors körén, és ennek köszönhette, hogy ha nem is sokkal, de kikapott az olasztól, aki végül a 12. rajthelyet kaparintotta meg, és sorozatban harmadszor győzte le Räikkönent időmérőn. A finn tisztában volt vele, hogy elrontotta az időmérőt, és vállalja a felelősséget.

"A tapadás kérdése ezen a pályán nehéz, és az autó is nagyon sokat változott. Ezek voltak a hétvége legjobb idejei. Sajnos a 10-es kanyart szélesen vettem, és aztán minden elszállt hátul. Enélkül biztosan jobban sikerült volna, de most ez van" - mondta Räikkönen aki a Q1-ben mindössze 85 ezreddel maradt el csapattársától, aki így 15. helyen jutott tovább, míg Räikkönen tizenhatodikként kiesett.

Végül a finn egy hellyel előrébbről, vagyis a 15. helyről rajtolhat a vasárnapi Orosz Nagydíjon, miután Pierre Gasly megkapta rajtbüntetését a motorcsere miatt. A szocsi időmérőt Charles Leclerc nyerte Lewis Hamilton és Sebastian Vettel előtt, Gaslyval együtt minden Honda-motorral induló versenyző büntetést kapott, így alakult ki a vasárnapi rajtrács.

Ez az eset még a 2011-es Szingapúri Nagydíj ideje alatt történt a JK Racing Asia szériában, ahol egy kerék a kerék elleni kontakt után a pilóta igen keményen csapódott neki a falnak. Szerencsére nem történt súlyos sérülés.

Verstappen: „Ez volt a maximum, nem volt benne több”