Raikkönen most is beszél a munkatársaival, csak nem a munkáról

Kimi Raikkönen, az Alfa Romeo versenyzője azt nyilatkozta, hogy most is beszél a kollégáival, csak nem a munkáról beszélnek. A versenyzőtársakkal viszont nem beszél, csak a csapattársa írt neki nemrégiben.

Kimi Raikkonen, Alfa Romeo Racing C39 being pushed by mechanics in the pit lane

Fotót készítette: Zak Mauger / Motorsport Images

A Forma-1 világa is szünetel a koronavírus-járvány miatt, így pedig a versenyzők sem körözhetnek a versenypályákon, hanem otthon kell maradniuk, így az Alfa Romeo versenyzőjének, Kimi Raikkönennek is ez a sorsa.

A finn versenyző az Auto Hebdónak nyilatkozott arról, hogy mit csinál mostanában, amikor nincsenek versenyek. A 40 éves versenyző már 2001 óta a Forma-1 mezőnyének tagja, csak 2010-ben és 2011-ben nem volt ott a formulaautózás királykategóriájának rajtrácsán.

„Miután visszatértem Ausztráliából, rögtön kapcsolatban voltam a mérnökeimmel. Most viszont zárva van a csapat bázisa, és vakációra küldtek minket április közepéig, szóval most erre nincs szükség.”

„Az alap problémáinkkal foglalkoztunk a téli tesztek közben, de sajnos azóta nem volt lehetőségünk a körözésre. A munkatársaimmal üzeneteket váltunk, hogy tudjuk, hogy vannak a többiek, de ennek semmi köze a munkához.”

Raikkönen a feleségével és a két gyermekével a finnországi otthonukban vannak, ő pedig továbbra is edz, hogy jó formában maradjon akkorra, amikor újrakezdődhet a versenyzés.

Viszont a Forma-1-es versenyzőtársakkal nem szokott beszélni, a kivételt egyedül az olasz csapattársa, Antonio Giovinazzi képzi.

„Nem beszéltem senkivel, egyik versenyzőt sem hívtam fel. Antonio küldött egy üzenetet, amiben megkérdezte, hogy vagyok és hogy van a családom, de ezen kívül egyik versenyzővel sem vagyok kapcsolatban.” – mondta Raikkönen.

Kimi Raikkönen a tavalyi szezonban az egyéni pontverseny 12. helyén végzett 43 pontot szerezve, a legjobb eredménye pedig a Brazíliában szerzett negyedik pozíciója volt.

A Mexikó Ralin Esapekka Lappi autója kigyulladt, de Lappi egy ideig ezután is vezetett, mivel nem tudta, mennyire súlyos helyzet. Később ő és navigátora is sérülés nélkül kiugrott az autóból.

Előző cikk Ma 11 éve, hogy legendássá vált Räikkönen jégkrémes jelenete a Forma-1-ben
Következő cikk Ecclestone szerint a kevés futamszám is Hamiltonnak kedvezne, és szörnyű lenne, ha mindet ő nyerné