Räikkönen jött, látott és győzött

Kimi Räikkönen a tőle megszokott egyszerűséggel és eleganciával utasította maga mögé a mezőnyt, amire Fernando Alonsónak és Juan-Pablo Montoyának sem volt válasza azon a bizonyos Török Nagydíjon, mely már régóta nem része a naptárnak.

Podium: race winner Kimi Raikkonen, McLaren

Steven Tee / Motorsport Images

Napra pontosan 14 esztendővel ezelőtt rendezték meg a Forma-1 történetének 745. nagydíját, aminek Törökország adott otthont. Az isztambuli aszfaltcsík sokak kedvence volt a rajongók közül, és a versenyzők is szerették, de a pálya már hosszú ideje nem része a naptárnak. Sajnálatos módon Törökországról még pletyka sincs, hogy visszatérhetne.

A török időmérő edzésen Kimi Raikkonen végzett az élen a McLarennel. A finn egy igen komoly kört rakott össze a Mercedes motorral hajtott autójával, hiszen mögötte Giancarlo Fisichella a Renault-val több mint 0.2 másodpercet kapott. Fernando Alonso a másik gyári Renault-ban pedig csak egy hajszállal maradt el az olasz csapattársa eredményétől. A legjobb ötben még Juan-Pablo Montoya és Jarno Trulli voltak ott a másik McLarennel, illetve a Toyotával.

Érdekesség, hogy többek között Jacques Villeneuve és Michael Schumacher is idő nélkül abszolválta a szombatot, ami a 17. és 20. helyre repítette a két világbajnokot. A hétszeres világbajnok a 9-es kanyarban szállt el, majd a kvalifikációt követően kicserélték a V10-es motorját. Robert Doornbos és Narain Karthikeyan sem ment mért kört. Takuma Sato sem járt túl jól, mivel Mark Webber blokkolása miatt a mezőny végére sorolták.

Az 58 körös verseny is Räikkönen sikerével ért véget. A McLaren sztárja, aki már ekkor a Ferrarihoz készült, mely végül csak 2007-ben valósult meg, magabiztosan, 18.6 másodperces előnnyel húzta be a futamot Alonso előtt, akit 1 másodperccel követett Montoya a dobogó harmadik fokán. Pontszerző volt még Fisichella, Button, Trulli, Coulthard és Klien, tehát mindkét Red Bull ott volt a TOP-8-ban. Akkoriban a „bikák” még csak az út elején jártak.

Podium: race winner Kimi Raikkonen with Fernando Alonso and Juan Pablo Montoya

Fotót készítette: Daimler Chrysler

Podium: race winner Kimi Raikkonen

Kimi Raikkonen

Start: Giancarlo Fisichella takes the lead ahead of Kimi Raikkonen and Fernando Alonso

Fotót készítette: LAT Images

4

Montoya akár Alonso előtt is maradhatott volna, de a kolumbiai összeért Monteiro Jordan versenygépével, és megsérült a diffúzora. Ennek ellenére övé lett a leggyorsabb kör, ami 2 másodperccel volt gyorsabb, mint a finn csapattársa kvalifikációs ideje. Schumacher sem úszta meg incidens nélkül, de a német rosszabbul járt, mivel a hátsó felfüggesztés komolyabb károkat szenvedett. Michael a 14. körben Webberrel csattant, aki pedig az első orrkúpját hagyta el.

A versenyt követően Alonso 95 ponttal a neve mellett vezette a bajnokságot a 71 pontos Räikkönen és az 55 pontos Schumacher előtt. A csapatok bajnokságában is a Renault állt az élen 130 ponttal, míg a McLarennek 121 egysége volt, addig a harmadik Ferrarinak csak 86.

Vannak bizonyos helyzetek, amikor valaki nemcsak gyors és precíz, hanem még mérhetetlenül laza is. Nos, valami hasonlót láthattunk a Super Formula sorozat legutóbbi futamán Japánban.

Előző cikk Ricciardo szerint az eredmények nélkül nem jönnek a szponzorok sem
Következő cikk Sainz szerint benne van a pakliban, hogy Verstappen soha nem lesz bajnok