Räikkönen halálfélelem nélkül száguldott bele a füstbe: videó

Kimi Räikkönen ezekben az időkben még a karrierje legelején járt a Forma-1-ben és valóban félelem nélkül versenyzett.

Kimi Raikkonen

Brousseau Photo

A finn versenyző 2001-ben mutatkozhatott be a Forma-1-ben, minimális formulaautós tapasztalattal a háta mögött. Emiatt sokan kételkedtek abban, hogy helye van a rajtrácson, de Räikkönen nagyon hamar bebizonyította ennek az ellenkezőjét.

Kimi Peter Saubertől kapta meg a lehetőséget arra, hogy az F1-ben versenyezhessen. A bemutatkozása 2001-re datálódik a Sauber C20 volánja mögött, amit egy 3 literes V10-es erőforrás keltett életre.

2002-ben már a McLaren versenyzője volt, és az MP4-17 kódnéven futott versenygéppel rögtön meg is szerezte az első dobogóját az évadnyitó Ausztrál Nagydíjon, amikor harmadik lett. Ezt követően azonban egy nagyon rossz és eredménytelen időszak következett számára, hiszen Malajziában, Brazíliában, San Marinóban, Spanyolországban, Ausztriában és Monacóban sem láthatta meg a kockás zászlót.

A rossz sorozat részeként még ötször esett ki, de így is 6. lett a bajnokság végén 24 megszerzett ponttal. Ausztrália mellett az Európai Nagydíjon, a Francia Nagydíjon és az évadzáró Japán Nagydíjon volt dobogós.

A Forma-1 hivatalos oldala a 2002-es Belga Nagydíjat idézte fel Räikkönennel, amit a finn a második helyről kezdhetett meg Michael Schumacher és a Ferrari mögül. Igaz, a kvalifikáción így is 0.4 másodpercet kapott a német legendától. A versenye már nem alakult fényesen, mivel a 35. körben motorproblémák miatt kiesett.

A hétvégén azonban volt egy jelenet, amire sokan a mai napig élesen emlékeznek. A McLaren pilótája brutális tempóval haladt át a legendás Eau Rouge kanyaron, majd egy nagy füstfelhővel találta szembe magát a BAR-Honda miatt, de Räikkönen úgy ment át a sűrű füstön, mintha az a világ legtermészetesebb dolga lenne.