Raikkönen Ferrarija volt a leggyorsabb az egyenesekben Monzában: iszonyatosan lassú Manor

A statisztikából kiderül, hogy Kimi Räikkönen gépe volt a leggyorsabb az egyenesekben a hétvégén, míg a Manor messze lassabb tempót diktált.

Az elmúlt hétvégén Monzában vendégeskedett a Forma-1 mezőnye. Az olaszországi pálya a kezdetek óta tagja a naptárnak, és a pilóták imádnak rajta vezetni, hiszen ez a naptár leggyorsabb helyszíne, így nem meglepő, hogy az autókkal igencsak magas sebességet érnek el az egyenesekben.

A mérőpontok szerint a Ferrari finn világbajnoka volt a leggyorsabb a végsebességet tekintve. 2007 Forma-1 bajnoka szélárnyék használata nélkül 358 km/óra felett autózott. Ennek nagy hasznát vette vasárnap, hiszen egy rendkívül rossz rajtot vett és az utolsó helyről kellett felzárkóznia.

A másik érdekesség, hogy Nico Rosberg áll a második helyen. A német egy régi specifikációjú és agyonhasznált erőforrással versenyzett. Ennek ellenére 355,8 km/óra volt a csúcssebessége.

A képzeletbeli dobogó legalsó fokára Valtteri Bottas állhatott fel a Williamsszel. A finn versenyző már közel 4 km/órával volt lassabb honfitársánál. Lewis Hamilton, aki egy laza ujjgyakorlattal nyerte meg az Olasz Nagydíjat „csak” 351,9 km/órával repesztett. A kanyarsebessége azonban lényegesen jobb lehetett, mint a többieknél.

A legjobb ötbe még Sergio Pérez fért be. A Mercedes motorral hajtott Force India 349,8 km/órás csúcssebességre volt képes.

Sebastian Vettel nevét például csak a 12. helyen találjuk. A négyszeres világbajnok hátránya a csapattárshoz képest már több mint 15 km/óra volt. Többek között Rosberg emiatt is tudott ráesni Vettelre az utolsó körökben, de a német nem volt szerencsés, hiszen elszállt alatta a motor.

A McLareneket illetően nem beszélhetünk meglepetésről. Fernando Alonso neve mellett 337,5 km/óra szerepel, míg Jenson Button 2007 bajnokához képest már 25,3 km/órás hátrányt szedett össze.

A lista legvégén a Manor kapott helyet. A két Ferrari motorral szerelt gép végsebessége csak 320,7 és 320 km/óra volt a mért pontokon, ami rettentően kevés. És még a kanyarsebességük sem volt ideális.