Räikkönen elismerte, hibázott

Kimi Räikkönen az amerikai időmérőt követően elismerte, hogy hibázott. Mindkét Alfa Romeo búcsúzott a Q1-ben, ami már nem is okoz meglepetést, hiszen a csapat gyengébb formában van.

Kimi Raikkonen, Alfa Romeo Racing, Beat Zehnder, Team Manager, Alfa Romeo Racing, and Antonio Giovinazzi, Alfa Romeo Racing

Glenn Dunbar / Motorsport Images

Az Alfa Romeo idén több alkalommal is volt már mélyrepülésben. A csapat jelenleg is abban van, és Kimi Raikkonen a Magyar Nagydíj óta nem szerzett pontot. Ennek ellenére a finn még mindig messze jobban áll, mint az olasz csapattársa, Antonio Giovinazzi, akinek továbbra sem erősítették meg a helyét 2020-ra.

A csapatál nem elégedettek a helyzettel, és noha azt gondolták, hogy Amerikában versenyképesebbek lehetnek, a szombati kvalifikáción már a Q1-ben kiestek. 2007 Forma-1 bajnoka sem tud sok pozitívumot mondani, ráadásul hibázott is, ami nem könnyítette meg a helyzetét Austinban.

„Nem tudom, hogy mennyi időre lett volna szükségem ahhoz, hogy továbbjussak, de a 12-es kanyarban vétettem egy hibát, és blokkoltak a kerekeim. Ott körülbelül 0.3 másodpercet vesztettem.” - ismerte el Räikkönen.

„Azt hiszem, a pálya állapota eltért attól, mint amilyen az korábban volt. Meglátjuk, hogy mi lesz a vasárnap, de nyilván nem ideális a helyzet. Szeretnénk egy tiszta futamot, problémák nélkül, utána pedig meglátjuk, de nyilvánvaló, hogy a tempónk nem a legjobb. A versenytársaink gyorsabbak, de egy hosszú futam vár ránk.”

A hu.motorsport.com exkluzív videója a 2021-es F1-es szabályokról, benne 10 olyan ponttal, ami nagyon fontos lesz az új királykategóriában.