Räikkönen egy hajszálra volt a leggyorsabb körtől Japánban

A Ferrarinak semmi nem akart összejönni az elmúlt hétvégén Japánban, így többek között a leggyorsabb kör sem, pedig a finn pilóta nagyon közel volt hozzá.

Kimi Raikkonen, Ferrari SF70H

Steven Tee / Motorsport Images

Valtteri Bottas, Mercedes AMG F1 W08
Kimi Raikkonen, Ferrari SF70H, Esteban Ocon, Sahara Force India F1 VJM10
Daniel Ricciardo, Red Bull Racing RB13
Esteban Ocon, Sahara Force India F1 VJM10, Daniel Ricciardo, Red Bull Racing RB13, Sebastian Vettel, Ferrari SF70H, Valtteri Bottas, Mercedes AMG F1 W08
Valtteri Bottas, Mercedes AMG F1 W08, Max Verstappen, Red Bull Racing RB13

Az olasz istállónál valami nagyon nem stimmel. A nyári szünetet követően a csapat totálisan szétesni látszik, és négy futammal a szezon vége előtt Lewis Hamilton előnye már majdnem 60 pont. Érdekesség, hogy Monzáig Sebastian Vettel vezette a bajnokságot, miközben Szingapúrban és Malajziában is nagyon jó esélyei voltak a győzelemre. Ehhez képest a villanyfényes nagydíjon kiesett, míg Sepangban motorhiba miatt az utolsó helyről kellett rajtolnia.

Legutóbb Japánban megint csak az egyik Ferrari maradt talpon. Azzal, hogy Vettel kiesett és Hamilton nyert, gyakorlatilag minden eldőlt, még ha matematikailag nem is, de erre a soron következő nagydíjon Austinban sor kerülhet.

Most azonban még egy kicsit időzzünk el a Japán Nagydíjjal, aminek a leggyorsabb körét Valtteri Bottas rakta össze a Mercedesszel. A finn versenyző egészen minimális különbséggel volt gyorsabb Kimi Räikkönennél, akinek így továbbra is 45 leggyorsabb köre van. Nem mellesleg ezzel az örökranglistán csak Michael Schumacher előzi meg, aki a pályafutása ideje alatt 77 alkalommal végzett az élen a leggyorsabb köröket illetően.

A harmadik leggyorsabb idő Daniel Ricciardo és a Red Bull neve mellé került a japán aszfaltcsíkon, de az ausztrál már jelentősen elmaradt az élen zárt finnhez képest, akinek ez volt a második ilyen eredménye a karrierje során. Ezelőtt a 2014-es Orosz Nagydíjon volt az övé a leggyorsabb kör a Williamsszel.