Räikkönen autója megsérült a rosberges ütközéskor: ezzel esélytelenné vált

Zajos Klára
Szerző: Zajos Klára
2016. okt. 2. 9:48

Räikkönen a negyedik helyen ért célba a Maláj Nagydíjon. A ferrarisnak a dobogó is elérhető lett volna, hiszen a harmadik helyen végző Rosberg 10 másodperces büntetést kapott, pont a finnel való ütközésért, csakhogy a Ferrari addigra úgy megsérült, hogy 2007 bajnoka nem tudta tartani a lépést a TOP 3-mal.

Kimi Räikkönen szépen helyt állt a Ferrarival a Maláj GP-n. A "Jégember" sérült autóval nem tudott csodát tenni.

Közel volt a dobogó, csak vesztettél a Mercedes motorral szemben.

"Nem hinném, hogy a motor ellen vesztettünk volna. Egy kis köridő végig hiányzott. Nem is igazán volt jó esélyünk arra, hogy kihívást jelentsünk nekik. Nem a legjobb versenyünk volt." - mondta a finn a Sky Sports F1-nek.

"Mikor Rosberg nekem jött az előzéskor, az autóm megsérült, így esélytelen voltam a végén. Mint mondtam amúgy is hiányzott egy kis tempó."

"Ez lett a vége, persze nem ezt szerettük volna, de a legjobbunkat nyújtottuk."

Örömhír a Forma-1-ben! Teljesen átalakul a média, jöhetnek az exkluzív videós tartalmak, az új közvetítési forma! AMERIKA MEGCSINÁLJA azt, amire hosszú évek óta várunk.

A Red Bull kettős győzelmet szerzett, ez nem sokat segít nektek.