Räikkönen Alonsóról: biztos vagyok benne, hogy elfért volna a belső íven…

Kimi Räikkönen szerint egyértelmű, hogy az ütközése Fernando Alonsóval később hatással volt a megpördülésére is a 2021-es Amerikai Nagydíjon.

Antonio Giovinazzi, Alfa Romeo Racing C41, Fernando Alonso, Alpine A521, and Kimi Raikkonen, Alfa Romeo Racing C41

Andy Hone / Motorsport Images

Fernando Alonso a texasi verseny 15. körében érte utol Kimi Räikkönent, azonban kettejük csatája összeéréssel ért véget: Alonso kiterelte a finnt a pályán kívülre, aki nem engedett a pozíciójából, még a rázókövön sem, és vissza is jött a kétszeres világbajnok elé.

Räikkönen még a sérült autójával is pontot szerezhetett volna, ha visszaveri Sebastian Vettel támadásait, azonban mindössze 4 körrel a futam leintését megelőzően megforgott a második szektor elején, ami szerinte visszavezethető az ütközésére.

„Keményen nyomnom kellett, de a gumijaim kezdtek eltűnni alólam” – nyilatkozta a versenyt követően többek között a Motorsport.com-nak Räikkönen. „Az autó egészen jó volt a rajtot követően, majd aztán ott volt az incidens Alonsóval, ami letörte a padlólemez baloldalának egy részét.”

„Az autó egyensúlyát nem rontotta el ez annyira, de a gumik élettartamára igen nagy hatással volt” – magyarázta a finn, aki egy kicsit odaszúrt Alonsónak is a csatájuk miatt.

„Időben fékeztem, összeértünk, és le kellett mennem a pályáról. Ha nem változtatom meg az ívemet, akkor még nagyobb baleset lett volna a vége. Biztos vagyok azonban abban, hogy bőven volt helye a belső íven, az pedig nem számít, hogy a stewardok mit mondtak ezzel kapcsolatban.”

Bár érzése szerint nem veszített sokat a sérült autójával, az adatok az Alfa Romeo szerint mást mondanak: Xevi Pujolar, a csapat vezető pályamérnöke szerint körönként pár tizedet biztosan veszítettek a padlólemezt ért sérülés miatt, aki így nem tudta megtámadni a 9. helyért Juki Cunodát sem.

Pujolar szerint Räikkönen szinte biztosan meg tudta volna tartani a 10. helyet Vettellel szemben a megforgása nélkül, miután a német eléggé gyilkolta a gumijait, miközben Antonio Giovinazzit támadta. „Jó kis csata lehetett volna a két tapasztalt srác között” – mondta a spanyol mérnök.

Előző cikk Ricciardo „sírt volna”, ha hallja Earnhardt szavait
Következő cikk „Hamiltonnak újra futamokat kell nyernie, ha harcban akar maradni”