Prost kaotikus győzelme, Mansell hihetetlen felzárkózása az 1989-es Francia Nagydíjon: videó

Alain Prost egy igen furcsa Francia Nagydíjat nyert meg 1989-ben, melyről most egy összefoglaló videót nézhettek meg.

Nigel Mansell, Ferrari 640

LAT Images

Ezen a héten minden a Francia Nagydíjról szól, hiszen a legendásnak mondható hétvége visszatért a Forma-1-be. Mindez egyúttal azt is jelenti, hogy felidézzük számotokra a múltat a nagydíjat illetően, benne a legérdekesebb futamokkal.

Most 1989-ig utazunk vissza az időbe. A helyszín Paul Ricard.

Az időmérő edzésen Prost volt a leggyorsabb a McLaren-Hondával. A francia sztár egészen minimális különbséggel (0.025) győzte le a csapattársát, Sennát, de a harmadik helyen Mansell sem volt messze a Ferrarival. A brit oroszlán 0,250 másodperccel volt lassabb. A legjobb ötben végzett még az olasz Nannini és a belga Boutsen, de ők már 0,9 és 1 másodpercre voltak.

Az ismertebb nevek közül a mezőnyben foglalt még helyet Berger, Patrese, Johansson, Alesi és Piquet is.

A verseny rögtön egy nagy balesettel indult, amikor a brazil Gugelmin óriásit bukott, amivel több autót is magával vitt. A versenyt újraindították, miközben Mansell például csak a bokszutcából indulhatott. Senna egy kört sem tudott megtenni, miután a differenciál megadta magát a McLarenben.

A debütáló Alesi rögtön felhívta magára a figyelmet, amikor a 16. helyről a 9-re ugrott előre, és mindezt az első körében. Végül a 4. helyen fejezte be a futamot, közvetlen Patrese, az óriásit ment Mansell és a győztes Prost mögött. Ekkor még 9 pont járt az első helyért, 6 a másodikért és 4 a harmadikért, valamint csak az első hat versenyzőt pontozták.

A Liberty Media készített a versenyről egy remek összefoglaló videót, amit alább tekinthettek meg.

AZ 1989-ES FRANCIA NAGYDÍJ ÖSSZEFOGLALÓ VIDEÓJÁT EZEN A LINKEN KERESZTÜL NÉZHETITEK MEG

Előző cikk Stroll: Őszintén, nem szeretem Paul Ricardot