Pirelli: Nagyjából 1.5 másodperc van a két keverék között Szingapúrban!

A Marina-öbölben a pálya nyolc éves történelmének leggyorsabb körei születtek meg ma, miután az aszfaltcsíkon végrehajtottak néhány kisebb módosítást, és a 10-estől a 13-as kanyarig változtattak a kanyarokon is.

A nap leggyorsabb idejét Daniil Kvyat szerezte meg 1:46.142-vel a szuperlágyon (tavaly a leggyorsabb idő 1:47.490 volt). A TOP 3 egy tizeden belül végzett egy szoros edzés után.

Mivel a szingapúri pálya utcai, így az év többi részében a közúti forgalom is használja az aszfaltcsíkot, emiatt az első edzésen a pálya hamar begyorsult, mint mindig. Az FP2 alatt tehát a felgumizott pályán az autók sokkal gyorsabbak lehettek, a pár csepp eső ellenére is – ez csak a magas páratartalom következménye.

Ahogy általában, a pálya hőmérséklete jelentősen csökkent az edzések alatt, és a második szabadedzés körülményei állnak a legközelebb a vasárnapi esti futaméhoz. Tehát a csapatok a helyi idő szerint 21.30-23.00 közötti időben vizsgálták meg az abroncsokat különösen alaposan.

A két Mercedes meglepő módon nem jutott be a TOP 3 közé az FP2-n, habár az első edzésen még a leggyorsabbak voltak. Minden csapat a versenytempóján dolgozott vasárnapra, hogy kitalálhassák az optimális versenystratégiát. Most úgy tűnik, hogy 1.5-1.6 másodperc van a két keverék között, azonban ez még csökkenhet, ahogy felgumizódik a pálya.

Paul Hembery, a Pirelli Motorsport igazgatója a következőt mondta: „Ma este olyan körülményekkel találtuk szembe magunkat Szingapúrban, mint amikre számítottunk: egy hamar gyorsuló pályára. Eddig 1.5 másodperc van a két keverék között – ez szintén az elvárásainknak megfelelően alakul. Így kevés stratégiai lehetőség áll a csapatok rendelkezésére, egy mindig megjósolhatatlan versenyen. Másik oldalról pedig nagyon örülünk neki, hogy sikerült találni egy módot a guminyomás mérésére, és ezt egyértelműen kommunikálni is tudtuk a csapatokkal – ez azért fontos, hogy többé ne legyenek szürke zónák.”