Perez szerint csapattársa, Hülkenberg benne van a TOP 3-ban!

Sergio Perez igen elismerően nyilatkozott csapattársáról, ugyanis a mexikói szerint a Le Mans-i győztes benne van a legjobb háromban a jelenlegi Forma-1-es mezőnyben – így nem meglepő, hogy Hülkenberget tartja a valaha volt legerősebb csapattársának.

A Saubernél, 2011-ban és 2012-ben Perez Kamui Kobayashi mellett versenyzett, majd a mexikói átigazolt a McLarenhez, ahol 2009 bajnoka, Jenson Button lett a csapattársa 2013-ban.

Miután Wokingban Perez egy problémás évet zárt, az utóbbi két évben a Force Indiánál kellett újrakezdenie pályafutását, a korábbi Williams és Sauber versenyző, Hülkenberg mellett.

Hülkenberg a csapat belső csatájában legyőzte Perezt az időmérőkön – mindkét évben – azonban idén a német 20 ponttal és egy pozícióval csapattársa mögött végzett az összetettben, ugyanis a mexikói kilencedik lett.

Hülkenberg 94 nagydíjon állt már rajthoz és még nem állt dobogón, illetve még mindig arra vár, hogy egy versenyképes Forma-1-es csapatnál is esélyt kapjon. Perez ennek ellenére úgy véli, hogy a német keményebb dió, mint a 15-szörös futamgyőztes és világbajnok Jenson Button.

„Nyilvánvalóan sokat tanultam Nicotól.” – árulta el Perez az Autosportnak.

„Az egész karrieremben Ő a legerősebb csapattársam – egy nagyon erős versenyző. Mindenképpen a mezőny legjobb három pilótája közé sorolnám. Akkor is úgy hiszem, hogy előtte lehetek – a mezőnyből bárkit le tudok győzni.”

A Force India tavaly a csapat Forma-1-es szereplésének legsikeresebb szezonját zárta a konstruktőri ötödik hellyel – a Hülkenberg-Perez párosnak is köszönhetően.

Tom McCullough, a csapat főmérnöke, aki a Saubertől érkezett 2014-ben, elmondta, hogy a két versenyző természetes stílusa közötti különbségnek köszönhetően tanulni tudnak egymástól – illetve a két pilóta közötti rivalizálás a csapatot sokkal jobban előre viszi, mint gondolnánk.

„Tudjuk, hogy milyen jók – ha egy etap alatt az egyikük fél másodperccel lassabb a másiknál, akkor valószínűleg valami gond van az autóval.” – árulta el McCullough az Autosportnak.

„A versenyzőink olyan közel vannak egymáshoz. Ez csapatként segít nekünk, mert amikor az egyik versenyző öt-hét tizeddel lassabb, akkor mindig azt tudja mondani, hogy a maximumot kihozta az autóból. Ilyenkor tudjuk, hogy az autón még fejlesztenünk kell, mert az előző etap alatt még a másik srác végzett előrébb.”

„Amikor folyamatosan versengenek, akkor az az egész csapatot előrelendíti.”

Míg Perez pályafutása alatt ötször állhatott fel a dobogóra a Forma-1-ben, csapattársa az egyre hosszabbra nyúló „peches” Forma-1-es versenyzők listáján tengődik, ugyanis még egy dobogó sem áll a neve mellett.

Örökranglista a futamok számáról, amin a "peches" versenyzők rajthoz álltak, dobogó nélkül: