Pérez Räikkönen előtt az első edzésen Monzában: Vettel váltócsere

Sergio Pérez futotta meg a legjobb időt délelőtt a vizes pályán a Force Indiával az Olasz Nagydíjon, közvetlen Kimi Räikkönen és Esteban Ocon előtt. Sebastian Vettel technikai problémák miatt inaktív maradt.

Daniel Ricciardo, Red Bull Racing RB14

Az első szabadedzést megelőző órákban nagyon sok eső esett Monzában, így borítékolható volt az, hogy a versenyzők vizes körülmények között kezdik meg a munkát az Olasz Nagydíj pénteki edzésnapján. 30 perccel a kezdés előtt a csapadék alábbhagyott, és nem sokkal azután elállt, de az aszfalt még így is kellően vizes volt, ezzel megnehezítve a munkát a hétvégére, ami száraz időt hozhat.

Az edzést Ricciardo nyitotta, amikor újra elkezdett esni. Az ausztrál versenyző mellett az első között még Hülkenberg és Ericsson látogatott ki a pályára. Röviddel ezután többek között Norris, Gasly, Magnussen, Hartley és Szirotkin is akcióba lendült.

Ricciardo, aki a Renault legújabb fejlesztésű motorjával gyűjtött adatokat, hamar problémákkal találta szembe magát. Az ausztrál arra panaszkodott, hogy hiába lépett a gázpedálra, nagyon kicsi volt az erő a csomagban. 25 perccel később újra pályára gurulhatott.

A többség esőgumikon kezdte meg a munkát, addig Räikkönen igen bátran köztes tappancsokon abszolválta az installációs körét a csúszós pályán. Verstappen a Red Bull garázsának másik felében is új motort és MGU-H-t kapott, de az ő csomagja még a korábbi fejlesztés volt. Míg Ricciardo és Hülkenberg a motorcsere miatt büntetést kap vasárnapra, addig Verstappen elkerüli ezt.

Az első mért idő 15 perccel a zöld jelzés után született meg: 1:38.567. Hülkenberg esőgumikon abszolválta ezt a kört a Renault-val, senkitől nem zavartatva. 10 perccel később Sainz is befutott: 1:39.920. Röviddel ezután Räikkönen vetődött be a Ferrarival a két Renault közé: 1:38.878. Vettel erre pedig egy legjobb idővel válaszolt: 1:37.867.

A közönségnek 40 percet kellett várnia arra, hogy az összes versenyzőnek legyen mért köre. Ekkor már mindenki köztes gumikon tesztelt a folyamatosan javuló körülmények mellett.

A délelőtt legjobb idejével végül Pérez állt elő a folyamatosan száradó pályán. Az edzést már leintették, amikor a Force India azon a bizonyos gyors körén volt kint. A slick gumik azonban nem kerültek elő.

Räikkönen a második helyen zárt 0,5 másodperces hátrányban. A másik Ferrarival Vettel nem volt túl szerencsés. A német váltóproblémák miatt vesztegelt a bokszban, és csak pár kört tett meg. A négyszeres világbajnok váltója nem a versenyegység volt, így nem számíthat büntetésre. A második edzésre egy másik sebességváltó kerül be az SF71H-ba.

A harmadik idő Ocon neve mellé került. A Force India francia versenyzője mögött Hartley és Ricciardo végzett, majd jön Gasly és Verstappen. A TOP-10-ben találjuk még Sainzot, Hülkenberget, valamint Bottast. Hamilton éppen hogy csak lemaradt a tízről, de a Mercedes sem erőltette meg magát.

Legyél Te is Motorsport Magazin-tag: itt támogathatod az élő adást

A mezőny legvégére Norris került, aki délelőtt Vandoorne autóját vezethette Alonso mellett. A spanyol világbajnok 14. lett, megelőzve ezzel Grosjean, Ericssont, Vettelt, Szirotkint, Strollt, és a McLaren belga tehetségét.