Forma-1 Magyar Nagydíj

Perez: negyediknek kéne lennem, cél a dobogó a Hungaroringen

Sergio Perez úgy érzi, hogy a kivezető körén ment el az esélye arra, hogy jobb eredményét érjen a 2023-as Forma-1-es Magyar Nagydíj időmérőjén, de így is dobogós helyezést szeretne szerezni vasárnap.

Sergio Perez, Red Bull Racing RB19, leaves the garage

Sergio Perez 5 futam után a Hungaroringen jutott be először a Q3-ba, ez azonban nem igazán látszódik meg a rajtpozícióján: a mexikói pilóta így is csak a 9. helyről rajtolhat, miután a Q3-ban több mint 4 tizedet kapott a pole-pozíciót szerző Lewis Hamiltontól.

Perez szerint részben az új időmérős formátum fogott ki rajtuk, miután „túlgondolta” a gumik felkészítését a Q1-ben és a Q2-ben szerzett tapasztalatai alapján, de elismerte, hogy így sem harcolt volna a pole-pozíciótért.

„Abból a szempontból pozitív, ahogyan kezdődött” – nyilatkozta többek között a Motorsport.com-nak Sergio Perez az időmérő után az FP1-es balesetére utalva. „Időnként nagyon erős volt a tempónk, de ezzel a formátummal kicsit túlgondoltuk a gumik felmelegítését.”

„Nagyon rossz volt az első szektorom az utolsó körömben, egy másfél tizedet veszítettem az addigi köreimhez. Anélkül negyediknek kellett volna lennem, de mindegy, így is hiszek abban, hogy jó versenyautóm lesz a holnapi futamon.”

A Hungaroringen a Red Bull eddig nem tudta úgy dominálni a hétvégét, mint a 2023-as F1-es szezon első felének többi versenyén, a Mercedes (egyik autójával) és a McLaren ott van Verstappen nyakán, de Perez célja így is a dobogós hely megszerzése lesz.

„Optimista vagyok, összességében csak az fog számítani, hogy hol végzek holnap a verseny végén. A McLaren nem lep meg, már Silverstone-ban is nagyon erősek voltak, de hiszek abban, hogy harcolni fogok a dobogós helyekért.”

Előző cikk Norris csalódott, úgy érzi, egy jól összerakott körrel ő rajtolhatna az első helyről
Következő cikk Russell a 18. helye után: „Ezt nagyon elba***tuk”