Perez: Mindent kihoztunk a potenciálunkból!

A Racing Point versenyzője, Sergio Perez kiváló időmérőn van túl, ugyanis az ötödik helyen végzett. A mexikói szerint mindent kihoztak a bennük rejlő potenciálból a szombati napon – csak a két Mercedes, Max Verstappen és Charles Leclerc végzett „Checo” előtt.

Sergio Perez, Racing Point RP20

Mark Sutton / Motorsport Images

Sergio Perez a Bahreini Nagydíj nagy részében a harmadik helyen autózott, és úgy tűnt, semmi nem veszélyezteti a dobogós helyezését. Azonban pár körrel a futam vége előtt az erőforrása megadta magát, így ki kellett állnia a versenyből.

Viszont a jelek szerint a drámai kiesés egyáltalán nem törte le Perez lelkesedését, aki a Szahír Nagydíj kvalifikációján az ötödik lett, a körideje pedig 410 ezredmásodperccel volt gyorsabb a tizedik helyen végző csapattársa, Lance Stroll körénél.

A mexikói versenyző az időmérő után elmondta, úgy érzi, mindent kihoztak a bennük rejlő potenciálból – erről a Sky Sportsnak nyilatkozott:

„Ma mondhatni mindent kihoztunk a potenciálunkból. Minden kanyarom jól sikerült, sajnos nem volt meg a tempónk ahhoz, hogy felvegyük a lépést Leclerc-rel, aki fantasztikus kört rakott össze” – dicsérte a monacói versenyzőt.

„Kicsit szenvedünk a motor miatt, mivel vissza kellett térnünk egy korábbi erőforrásunkhoz, és nagyon egyértelműen hiányzik egy friss motor ereje. Meglátjuk, mi lesz a versenyen, hosszú futamnak nézünk elébe, rengeteg ismeretlennel.”

„Szerintem nehéz lesz előzni, és azt gondolom, jó pozícióban vagyok ahhoz, hogy egy erős eredményért harcoljak a Szahír Nagydíjon” – nyilatkozta a pontverseny ötödik helyezettje.

Összefoglalónk az időmérőről…

Egy 10 perces összefoglaló a 2020-as Le Mans-i 24 órás versenyről, amely meglehetősen fordulatosra sikeredett és végül a 8-as Toyota győzelmével zárult.

Előző cikk Verstappen: A 3. helyezettnek járó széken tuti rajta van már az ujjlenyomatom…