Forma-1 Azerbajdzsáni Nagydíj

Perez-győzelem és Ferrari-dobogó az Azerbajdzsáni Nagydíjon

Sergio Perez tudott győzni az Azerbajdzsáni Nagydíjon csapattársa, Max Verstappen és Charles Leclerc előtt, így a Ferrari megszerezte első dobogós helyezését.

Sergio Perez, Red Bull Racing RB19

A sprinthétvége utolsó F1-es programja az 51 körös nagydíj volt, amelyen Leclerc indulhatott a pole-ból, mellőle Verstappen rajtolt, majd Perez, Sainz, Hamilton, Alonso, Norris és Cunoda következett.

A tegnapi sprint egyik legérdekesebb jelenetét összehozó Russell ezúttal csak a 11. pozícióból indulhatott, Ocon és Hülkenberg pedig a bokszutcából vágott neki a nagydíjnak a perc fermé szabályainak megsértése miatt.

A rajtnál az első 6 pozícióban nem történt változás, mögöttük Stroll a hetedik, Russell a kilencedik helyre jött fel, míg Norris 1, Cunoda 2 pozíciót rontva a nyolcadik, illetve tizedik helyen állt.

A következő körökben Verstappen és Perez is el tudott menni a célegyenesben Leclerc mellett, és a két Red Bullnak sikerült is elnyúlnia a Ferrari párosától.

Hamiltonra nagyon ráestek az Aston Martinok, a hétszeres világbajnok pedig az előzés előtt bejött a bokszba a kemény gumikért. Ezt követően előbb Magnussen okozott sárga zászlót, majd De Vries balesete után bejött a biztonsági autó. Verstappen túl korán teljesítette a kiállását, így a harmadik helyre esett vissza.

Az SC mögött Perez, Leclerc, Verstappen, Sainz, Alonso, Russell, Stroll, Ocon, Hülkenberg, Hamilton volt az állás, de Ocon és Hülkenberg még nem volt kint a bokszban, mert a kemény keveréken rajtoltak.

A 14. körben jött az újraindítás, Perez maradt az élen, Verstappen viszont gyorsan elment Leclerc mellett és pár kör alatt 4 másodperces előnyt épített ki a két Red Bull. Mögöttük Alonsónak sikerült meglepnie Sainzot és feljött a 4. helyre, Russell pedig elrontotta az újraindítást, Stroll és Hamilton is megelőzte, így a 8. pozícióba esett vissza.

Stroll hiába érintette meg a falat a bal első kerekével, megúszta a dolgot és folytatni tudta a versenyt, viszont később a 3-as szektorban megcsúszott, így Hamilton meg tudta előzni.

A futam feléhez érve már 10 másodperc feletti volt a két Red Bull előnye, Perez és Verstappen pedig 1-1,5 másodpercre volt egymástól. A 15-ös kanyarnál Hülkenberg nyalta meg a falat, de neki sem sérült meg az autója, majd Verstappen és Perez is így tett, de ők is megúszták. Csou-nak technikai probléma miatt kellett feladnia a versenyt, így ő volt a második kieső.

Az utolsó körökhöz közeledve az ötödik helyért Sainz és Hamilton, a tizedikért Hülkenberg és Norris csatázott, azonban Ocon és Hülkenberg még adós volt egy kerékcserével. Hülkenberg abroncsai nem is bírták a végéig, több pozíciót is bukott, majd kijött a bokszba.

Tehát az Azerbajdzsáni Nagydíjat Sergio Perez nyerte Max Verstappen előtt, a harmadik helyen pedig Leclerc ért be. Mögöttük Alonso, Sainz és Hamilton végzett, és pontot szerzett Stroll, Russell, Norris és Cunoda is. Russell az utolsó előtti körben kijött friss lágy gumikért és megfutotta a verseny leggyorsabb körét.

A Forma-1-es szezon egy hét múlva folytatódik a Miami Nagydíjjal, a pontversenyben továbbra is Verstappen vezet, de már csak 5 pont az előnye Perez előtt.