Forma-1 Brit Nagydíj

Oscar Piastri megszólalt a McLaren elhibázott stratégiai döntése után

A McLaren pilótája, Oscar Piastri elmondása szerint nem hibáztatja a csapatát amiatt, hogy utólag egyértelműen rossz döntést hoztak a futam felénél, amikor az ausztrál még a második helyen haladt.

Oscar Piastri, McLaren MCL38

Fotót készítette: Glenn Dunbar / Motorsport Images

A Brit Nagydíj feléhez érve egyre jobban elkezdett esni az eső, és ideje volt, hogy a pilóták a slick abroncsaikat az intermediate-ekre cseréljék. Norris az élmezőny több tagjához hasonlóan bejött a bokszba, Piastri viszont ment még egy kört, hogy a dupla kiállással ne veszítsen értékes másodperceket.

Azonban ez végzetes döntésnek bizonyult: a körülmények egy kör alatt annyit romlottak, hogy a fiatal ausztrál 17 másodpercet bukott csapattársához képest, így elvesztette a győzelmi esélyeit, de ennek ellenére sem hibáztatta csapatát a verseny után:

„Együtt hoztuk meg a döntést. Ki kell elemeznünk a dolgot, ez egészen biztos. A dupla kiállás jobb döntés lett volna, de utólag könnyen beszél az ember” – mondta az ausztrál pilóta a Motorsport-Total.com szerint.

„Ott van a két autód az első két helyen, csak fél másodperc választja el őket, és esik. Ennél nem is lehetnének nehezebbek a körülmények. Most meg kell néznünk, hogy ebben a helyzetben volt-e olyan információnk, ami azt mutatta volna, hogy jobb döntés lett volna a dupla kiállás” – tette hozzá.

Piastrinak akár a győzelemre is esélye lehetett volna, ha ugyanabban a körben hozzák ki, mint Norrist, a dobogóra viszont biztos: bár az intermediate etapon a 18,4 másodperces hátránya 22,3 másodpercre nőtt, viszont 13 körrel a futam vége előtt, Norris kiállása után már csak 15,1 másodpercre volt csapattársától, amit a befutóig 4,9 másodpercre tudott csökkenteni.

A Motorsport-Total.com adatai szerint az utolsó etapban Verstappennek volt a legjobb tempója, aki viszont átlagosan csak 1 századdal volt gyorsabb körönként Piastrinál, Hamilton közel 4 tizeddel maradt el tőlük, Norris hátránya pedig 7 tized feletti volt körönként.

Eközben a versenyigazgató elismerte, hibáztak a Verstappen-Norris incidensben, míg a Sky szerint a Williams és az Alpine pilótafelállása is változhat.

Előző cikk Christian Horner reagált arra, hogy be tervezi-e tenni Liam Lawsont Sergio Perez helyére
Következő cikk Szavazás: Elveszti a Red Bull-os ülését Sergio Perez?