Ocon odarohant Schumacherhez bocsánatot kérni a futam után – VIDEÓ

Esteban Ocon sportszerűségből jelesre vizsgázott a hétvégén, amikor miatta úszott el Schumacher futama Bahreinben. A francia pilóta vállalta a felelősséget és egyből bocsánatot kért kollégájától.

Esteban Ocon, Alpine A522, Mick Schumacher, Haas VF-22, Yuki Tsunoda, AlphaTauri AT03

Zak Mauger / Motorsport Images

Az Alpine számára jól indult a szezon, hiszen a Bahreini Nagydíjon mindkét autó pontszerző helyen végzett. Esteban Ocon a hetedik, Fernando Alonso pedig a kilencedik helyen ért célba. Ezzel a csapat kilenc pontot szerzett, és az ötödik helyen áll a bajnokságban.

A futam elején azonban mégis majdnem rosszul sültek el a dolgok Ocon számára. A francia összeütközött Schumacher Haasával, amely ezután megpördült. A francia pilótát a versenyirányítás vétkesnek találta, és öt másodperces büntetést kapott.

Ocon a futam után vállalta a némettel történt ütközést és a leintés után egyből oda is rohant Schumacherhez, majd a médiában is hangot adott a sajnálatának. „Bocsánatot kell kérnem Schumachertől az incidensért, egyértelműen az én hibám volt" – mondta Ocon a Speedweek.com szerint.

Ocon nem hagyott elég helyet, de remélte, hogy a német észreveszi őt, de ez nem így történt. „Örülök, hogy a megpördülés után folytatni tudta a versenyt" – tette hozzá az Alpine pilótája az incidenssel kapcsolatban, amelyikben egyik autó sem sérült meg.