Ocon fékproblémával lett hatodik, Perez versenye a kiállásnál ment el

Esteban Ocon a Monacói Nagydíj végén fékproblémával küzdött, amikor is Pierre Gasly, Nico Hülkenberg és Max Verstappen ellen kellett megvédenie a hatodik pozícióját.

Fotót készítette: Andrew Hone / Motorsport Images

Esteban Ocon, Force India VJM11, leads Fernando Alonso, McLaren MCL33, Carlos Sainz Jr., Renault Sport F1 Team R.S. 18, Sergio Perez, Force India VJM11, and the rest of the field at the start
Sergio Perez, Force India VJM11
Esteban Ocon, Force India
Sergio Perez, Force India VJM11, leads Pierre Gasly, Toro Rosso STR13, Nico Hulkenberg, Renault Sport F1 Team R.S. 18, Sergey Sirotkin, Williams FW41, and the remainder of the field at the start
Alfonso Ribeiro, with Force India F1

Ocon a hercegségben 0,6 másodperccel szelte át a célvonalat Gasly előtt, míg 23 másodperccel maradt el Daniel Ricciardo mögött.

Force India francia versenyzője a topcsapatok mögött a legjobb lett - az indiai-brit istálló ezzel a címmel idén már második alkalommal dicsekedhet, hiszen legutóbb Ocon csapattársa, Sergio Perez Bakuban a dobogó legalsó fokán ünnepelhetett.

"Esteban autójában fékproblémák jelentkeztek az utolsó két körben." - mondta a Force India helyettes csapatfőnöke, Bob Fernley a Motorsport.com előtt.

"Bámulatos, ahogy menedzselte, szóval ez egy nagyszerű teljesítmény volt a részéről."

"A részünkről a megbízhatósági problémák és az esetleges hibák miatt aggódtunk, de semmi sem volt, szóval ott értünk célba, ahol."

"Nagyszerű eredményt értünk el Estebannal, különösen a fékproblémákkal, amivel az utolsó körökben szembesült."

"Volt néhány nehéz versenyünk, szóval jó visszatérni egy jobb futammal."

"Persze csalódást keltő, hogy nem szerzett mindkét versenyzőnk pontot, hiszen ezt szerettük volna. Összességében így is nagyon jó eredményt értünk el."

Ocon csapattársa, Sergio Perez végül nem tudott pontot szerezni, miután a kiállásakor a jobb hátsóval akadtak problémái - így végül 12. lett, bár a kiállása előtt még a 9. helyen haladt.

Fernley folytatta: "Checóval egy peches kiállásunk volt, és emiatt visszaesett."

"A kerékagy elejével volt a gond, és az abroncs nem ment fel megfelelően."

Ocon eredményével a Force India hatodik lett a konstruktőri bajnokságban - a Haas kárára, akik Monacóból pontszerzés nélkül távoztak.

Előző cikk Pontosan mik is voltak Ricciardo problémái Monacóban?!