Ő az, akit a pilótáknál is jobban meg kell fizetnie a Red Bullnak Brundle szerint

A Red Bull a hetedik futamgyőzelmét szerezte a Forma-1 2023-as szezonjának hetedik versenyén, a Spanyol Nagydíjon, mely után a Sky riportere, a volt pilóta, Martin Brundle egyértelművé tette, ki az, akit minden áron meg kell tartaniuk.

Adrian Newey, the Chief Technical Officer of Red Bull Racing

Fotót készítette: Red Bull Content Pool

A Spanyol Nagydíjon ismét megmutatkozott, mekkora a Red Bull előnye a Forma-1 többi résztvevőjével szemben, az osztrák csapat eddig szinte minden eddigi futamot több mint húsz másodperces előnnyel nyert meg a riválisok előtt.

Az egyetlen kivétel ezalól Ausztrália volt, de azon a futamon akkora volt a káosz, hogy esélye sem volt a végül nyertes Verstappennek nagyobb előnyt kialakítani, ráadásul a biztonsági autó mögött fejeződött be.

Spanyolországban sem volt ez másképp, itt Max Verstappen 24 másodpercet vert a második helyezett Lewis Hamiltonra, míg Sergio Perez, akinek az időmérős bakija után a 11. helyről kellett indulnia, végül a negyedik lett.

A Sky Sports kommentátora, Martin Brundle szerint ez a teljesítmény elsősorban a csapat főtervezőjének, Adrian Neweynak az érdeke. A Spanyol Nagydíj alatt beszélt erről: „Christian Horner utálni fog, amiért ezt mondom, de akármennyit is érjen a legjobban kereső pilóta, Adrian Newey annál is többet ér.”

Bár Verstappen előnye valóban nagy volt Helmut Marko szerint ennél nagyobb is lehetett volna.

Előző cikk Jogerős: Nelson Piquet-nek fizetnie kell Lewis Hamiltonra tett homofób megjegyzései miatt