Nicolas Todt lett Kvyat új menedzsere

Egy újabb erős jel arra, hogy Daniil Kvyat visszatér a Forma-1-be, és 2019-től újra a Toro Rossónak fog versenyezni.

Daniil Kvyat, Ferrari

Fotót készítette: Mark Sutton / Motorsport Images

Daniil Kvyat, Ferrari and Marco Matassa, Ferrari Engineer
Daniil Kvyat, Ferrari walks the track
Sebastian Vettel, Ferrari and Daniil Kvyat, Ferrari walk the track

Még mindig van pár szabad ülés a következő idényre a Forma-1-ben. Többek között a Toro Rosso-Honda sem jelentette be a jövő évi párosát, de az egyik ülés szinte biztosan Kvyaté lesz.

A még mindig csak 24 esztendős pilóta neve sokak számára ismerős lehet. Kvyat eddig összesen 72 nagydíjnál állt rajthoz. Pályafutását a Toro Rossónál kezdte meg, majd nem sokkal később Sebastian Vettel idő előtti ferraris távozása miatt a Red Bullnál is versenyezhetett.

Az orosz karrierje azonban nem alakult túl jól Milton Keynesben, és a teljesítménye miatt a 2016-os Orosz Nagydíj után már Max Verstappen ült a helyén. Kvyat autót cserélt a hollanddal, így megtarthatta a helyét a rajtrácson.

Carlos Sainz Jr. magabiztosan verte az új csapattársát, aki a szezon hátralévő részében csak három alkalommal volt pontszerző: kétszer 10., egyszer pedig 9. lett. Ennek ellenére 2017-re is maradhatott Faenzában, de csakúgy, mint 2016-ban, ezúttal is elvesztette az ülését. Legutóbb az Amerikai Nagydíjon állt rajthoz, ami egy kényszermegoldás volt a vezetőségtől Pierre Gasly super formulás szerepvállalása miatt.

Kvyat a Ferrari tesztpilótája lett, lemondván az aktív versenyzésről. Akkor úgy tűnt, már soha nem térhet vissza, de a helyzet az, hogy a Red Bull visszafogadja őt. Ez részben egy újabb kényszerdöntés lehet a részükről, mivel elsősorban házon belül akarják megoldani a felállásukat, noha Esteban Ocon és Stoffel Vandoorne is elérhető lenne számukra. A bejelentés várhatóan a közelgő Orosz Nagydíjon lesz.

Közben az is kiderült, hogy Nicolas Todt lett a versenyző új menedzsere, aki korábban sokáig Felipe Massa pályafutását is egyengette, míg jelenleg a legértékesebb ügyfele Charles Leclerc. A monacói jövőre már a Ferrari versenyzője lesz Kimi Räikkönen helyén.

„Nagyon szívesen segítek egy olyan tehetségnek, mint ő, akinek véleményem szerint van egy befejezetlen üzlete az F1-ben. Az elmúlt hónapokban már én menedzseltem az autóversenyzői karrierjét.” – mondta Todt a Motorsport.com kérdésére, aki ezelőtt Pastor Maldonado és a tragikus körülmények között elhunyt Jules Bianchi menedzsere is volt.