Newey szerint Räikkönen kezdetben még nem volt képes vezetni egy csapatot

Adrian Newey, a híres F1-es főtervező vont némi párhuzamot Kimi Räikkönen és Max Verstappen között, bizonyítván, hogy a kor nem minden a Forma-1-ben.

Ron Dennis, McLaren Mercedes talks, Kimi Raikkonen, McLaren regarding the retiring after the out lap

Fotót készítette: LAT Images

A még mindig aktív Adrian Newey a karrierje során több igazán remek versenyezővel dolgozhatott együtt. Többek között Kimi Räikkönennel is, aki a Saubernél mutatkozhatott be a királykategóriában, majd a McLarenhez került.

A tapasztalata miatt külön engedélyre volt szükség, hogy Kimi Raikkonen felálljon a rajtrácsra, de hamar bizonyította, hogy a negatív hangoknak nincs igaza. A „Jégember” mindig is egy természetes tehetség volt.

Sokak szerint a McLarennél eltöltött időszaka alatt volt a legjobb és a leggyorsabb. Nagyon kevésen múlt, hogy nem lett bajnok a legendás wokingi istállóval, mely már a finn második F1-es évében lehetőséget adott neki a visszavonult Mika Häkkinen helyén.

Newey jól emlékszik a fiatal és újonc Räikkönenre, aki akkoriban még nem állt készen arra, hogy egy F1-es csapatot vezessen. Erről a sztártervező a Motor Sport Magazine podcastjében beszélt, egészen őszintén.

„Kimi abban az időben egy igazi újonc volt. Nem volt képes arra, hogy egy csapatot vezessen, vagy nem volt vitathatatlanul első számú.” - idézte a GP Blog Newey nyilatkozatát, aki mindig is remek pilótának tartotta 2007 Forma-1 bajnokát.

Fotó készítője: DaimlerChrysler

„A 2005-ös szezon körül már ő volt az első versenyző a csapatban, de az életkora ellenére mindez nem volt túlsúlyban a csapaton belül, mint ami most Max-nél megvan.”

Newey szerint Max életkora nagyon keveset mond arról, hogy Max Verstappen miképpen is viselkedik a csapatnál. „Soha nem gondolnád azt, hogy csak 22 éves, ha megnézed azt, hogy hogyan viselkedik a pályán. A versenyhétvégéken valóban a csapat egyik vezetője.”

„Ez megmutatja, sokkal fontosabb az,hogy mennyi ideig csinálsz valamint, mint az, hogy ténylegesen hány éves vagy.” - magyarázata a Red Bull tervezője, aki a pályafutása során sok nagy sikert tudhat a neve mellett az F1-ben.

„A pályán eltöltött idő szempontjából nincs olyan nagy különbség azokhoz a versenyzőkhöz képest, akik később kezdtek el versenyezni és magasabb életkorban léptek be a Forma-1-be.”