Motorsport Heroes: Hakkinen a hírhedt összeütközéséről Schumacherrel

A Motorsport Heroes Manish Pandey legújabb, teljes játékidős filmje, amely a Motorsport.tv-n érhető el, a sportunk 4 legendája mesél a sikereiről, kudarcairól, személyes küzdelmeikről, és életveszélyes baleseteikről. Ma Mika Hakkinen mesél a pillanatról, amikor 1990-ben összeütközött Michael Schumacherrel a Forma-3-as Makaói Nagydíjon.

Makaó a Forma-3-as versenynaptár legjelentősebb futama, Mika Hakkinen brit Forma-3-as bajnokként érkezett a West Surrey Racing Ralt csapat színeiben, ellenfele a német Forma-3-as bajnok, a WTS Racing Reynald pilótája, Michael Schumacher volt.

Az első futamot már megnyerte Hakkinen, és csak 3 másodperccel kellett volna Schumacher idején belül maradnia, hogy az összetettbeli győzelmet is megszerezze.

Hakkinen egyértelműen gyorsabb volt Schumachernél a verseny utolsó szakaszában, és a verseny utolsó körére már nagyon egyértelmű volt a fölénye.

Mit tudok tenni? Meg kell előznöm, de nagyon lassú volt, nagyon közel voltam hozzá, elkaptam a szélárnyékot. Kihúzódtam, hogy megelőzzem, és láttam a szemeit a visszapillantótükrében.”

A verseny után Schumacher azt nyilatkozta: „Tudtam, hogy ott van, láttam a tükörben. Aztán egyre többet, felzárkózott rám. Aztán elvette a gázt, és mögöttem maradt. Ekkor azonban csak jött, és jött, ezért jobbra húzódtam, pont, amikor meg akart előzni. Annyira gyors volt akkor, hogy nem tudott fékezni.”

„Elbuktam a versenyt, borzalmas pillanat volt” – mondta Hakkinen a Heroes filmben.

Schumacher a hátsó szárnya nélkül is meg tudta nyerni a versenyt, de Hakkinen hibája nem befolyásolta a karrierét, és 1991-ben a Lotusszal bemutatkozott a Forma-1-ben, hónapokkal Schumacher Jordanes bemutatkozása előtt.

Manish Pandey írta a többszörösen díjazott Senna filmet is, a 111 perces filmben a hőseink elbeszélésén felül remek archív felvételek is láthatóak. A teljes film megtekintéséhez fizessetek elő a Motorsport.tv-re, mindössze havi 4,5 euróért.

Előző cikk Ausztria és a Red Bull készül az F1-es futamra: arcmaszk, közvetlen repülőjáratok, friss negatív teszt
Következő cikk Nagyon részletes lesz az F1 „My Team” módja: újabb nagyon érdekes információk, a karriermódról is